Connect with us

Otomotiv

Chery OMODA 5, Katar Otomobil Derneği’nin “En İyi Bilim ve Teknoloji SUV Ödülü”nü Kazandı!

OMODA 5, Ödüllerine Yenilerini Ekliyor, Dünyanın Farklı Bölgelerinden Övgüler Alıyor!

Chery’nin, “Hareket Halindeki Sanat” tasarım konseptini benimseyen ilk model olan OMODA 5, Katar Otomobil Derneği’nin “En İyi Bilim ve Teknoloji SUV Ödülü”nü kazanırken, kompakt SUV’de kullanılan 1.6 TGDI motor “Çin’in En İyi 10 Motoru” ödülünü kazandı. OMODA, uluslararası marka imajını dünya sahnesine aktif olarak taşımaya devam ediyor. OMODA 5 markanın stratejisi doğrultusunda giderek daha fazla dünya pazarında yollara çıkıyor. OMODA, uluslararası pazarda büyümeye devam edecek ve gelecekte dünya çapında bir otomobil markası haline gelecek. Türkiye ise bu misyonda önemli bir rol üstleniyor.

Chery’nin Türkiye pazarında da satışa sunmaya hazırlandığı OMODA 5 SUV modeli, Meksika’nın büyük bir bölümünü kapsayan medyası Autoshow TV tarafından “Yılın En İyi SUV’u” ve “Yılın En İyi Orta Boy Crossover Aracı” ödüllerinin ardından şimdi de Katar Otomobil Derneği tarafından “En İyi Bilim ve Teknoloji SUV Ödülü”nü kazandı. OMODA 5, Chery’nin geleceğin teknolojisini taşıyan ilk yıldız ürünü. Chery OMODA 5, üstün tasarımı ve dinamik görünümüyle küresel pazarlarda geleceğin trendine yön vermek üzere genç kullanıcıların gereksinimlerini karşılamaya kendini adamış durumda. Küresel trend belirleyicilerin beğenisini kazanan, sürükleyici akıllı sürüş deneyimi, akıllı teknolojiler, üstün performans, yüksek kalite seviyesiyle ve küresel beş yıldızlı güvenliği sunuyor.

OMODA 5’in 1.6TGDI motoru, “Çin’in En İyi 10 Motoru” ödülünü de kazandı  

Gençlerin “Görünüm Güçtür” yaklaşımına cevap veren Chery OMODA 5, hareket ve durgunluk arasında daha fazla etkileşim ve denge sunmak üzere “Hareket Halindeki Sanat” tasarım konseptini benimseyen ilk model. Bu da gençlere gerçek dünyadan bağımsız, daha özgür ve modaya uygun bir seyahat alanı sağlıyor. OMODA 5, “Işık ve Gölge” tasarım yaklaşımını da kullanarak bambaşka bir dinamik güzellik sunuyor. Aynı zamanda sonsuz olasılıkları da yorumlayarak, tüm dünyada genç neslin beklentilerine hitap ediyor ve küresel kullanıcılara “Birlikte Oynama” ürün konseptini ortaya koyuyor. Chery OMODA 5, gerek dış gerekse de iç tasarımda sportif bir duruş sergiliyor. Dinamik kompakt SUV’de, boşlukta süzülen tavan ve çift katmanlı spor arka tasarım dikkat çekiyor. Ayrıca bu yıl “Çin’in En İyi 10 Motoru” ödülünü kazanan 1.6 TGDI motor ve 7DCT ıslak çift kavramalı şanzıman birlikteliği ile tasarımına uygun performansı da kullanıma sunuyor.

Continue Reading
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektrikli Otomobiller

Tesla Çin’de rakibi BYD’ye karşı kan kaybediyor

ABDli elektrikli araç üreticisi Tesla Nisan ayında 62 bin167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi. Çinli rakibi BYD’nin satışları ise 312 bin 48 adet oldu.Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Çin üretimi araç satışı Nisan’da bir önceki yıla göre yüzde 18 azaldı.

Çin Binek Araç Birliği verilerine göre, elektrikli araç üreticisi Tesla, 2024 yılı Nisan ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla %18 azalışla 62 bin 167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi.

Çin’de üretilmiş Model 3 ve Model Y araçlarının teslimat rakamlarında, Mart ayına kıyasla %30,2 azalış görüldü.

BYD’NİN SATIŞLARI %49 ARTTI

Şirketin Çinli rakibi BYD geçen yılın aynı ayına kıyasla %48,97 artışla 312,048 adet araç satışı gerçekleştirdi.

Continue Reading

Otomotiv Sektörü

Hyundai Open Golf Turnuvası Ödülleri Takdim Edildi

Hyundai ve Kemer Golf Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği turnuvanın kazananları ödüllerini aldı. Turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken yarışmacılar birincilik için hünerleri sergiledi.

Şampiyonlara ödüllerini Hyundai Assan ve Kemer Golf Kulübü üst düzey yöneticileri verdi.

Ülkemizdeki sanatsal ve sportif etkinliklerine desteklerini sürdüren Hyundai Assan, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Kemer Golf Kulübü ile birlikte özel bir turnuva düzenledi. Yarışmacılar ve onları yalnız bırakmayan sporseverler, ilk olarak 11 Mayıs Cumartesi günü turnuvanın başlangıcına tanık oldular. Hyundai Open Golf Turnuvası, tecrübeli yarışmacılar arasındaki rekabete de sahne oldu. Toplam 14 kategoriden oluşan turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken, kupa töreni ise 12 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. Hyundai Open Golf Turnuvası 2024 Kadınlar A kategorisinde Fatma Aytaş birinci olurken Erkekler A kategorisinde ise Ayhan Elmas zafere ulaştı. Oldukça heyecanlı ve keyifli geçen Hyundai Open Golf Turnuvası, aynı zamanda sanat ve iş dünyasından ünlü isimleri de bir araya getirdi. Türkiye Golf Federasyonu’nun yönetiminde gerçekleştirilen turnuvanın kupa törenine Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Hyundai Assan Satış Direktörü Jong Weon Choi ve diğer üst düzey yöneticiler katılarak ödül törenindeki heyecana ortak oldu. Ayrıca Hyundai Assan, turnuva boyunca yeni elektrikli modelleriyle bir test sürüşü etkinliği de düzenledi. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Yeni KONA Elektrik, IONIQ 5 ve IONIQ 6, Kemer Country Golf ziyaretçileri tarafından test edildi.

Hyundai Assan, geleneksel olarak her yıl düzenlenen turnuvalara sponsor olarak sporun çeşitli dallarındaki sürdürülebilirliğini desteklerken aynı zamanda 7’den 70’e herkesin daha fazla sosyalleşmesi adına gerekli girişimlerde bulunmaya devam edecek.

Continue Reading

Elektrikli Otomobiller

Nisanda satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg oldu

Türkiye elektrikli otomobil pazarında nisan ayında satış lideri 3 bin 3 adetle Togg olmaya devam etti.

AA muhabirinin Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerinden derlediği bilgilere göre, 2024 Nisan’da otomobil ve hafif ticari araç satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 azalarak 75 bin 919 adet oldu.

Nisanda otomobil satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,61 azalarak 61 bin 448 olurken hafif ticari araç satışları da yüzde 28,6 azalışla 14 bin 471 şeklinde gerçekleşti.

Söz konusu dönemde otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık nisan ayı ortalama satışlarına göre ise yüzde 16,2 büyüme gösterdi.

“Tam elektrikli” otomobil satışları yüzde 266,2 arttı

Nisan ayında “tam elektrikli” otomobil satış sayısı yüzde 266,2 artışla 6 bin 97 oldu. Tam elektrikli otomobillerin toplam satışlar içindeki payı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 2,2’den yüzde 9,9’a, hibrit otomobillerin payı yüzde 11,3’ten yüzde 17,4’e yükseldi.

“Tam elektrikli”, “uzatılmış menzil elektrikli” ve “hibrit” araçlar ele alındığında, toplam pazarın yüzde 28,1’inin, içinde elektrikli motor da bulunan araçlardan oluştuğu görüldü.

Togg T10X pazar lideri olmaya devam etti

ODMD verilerine göre, elektrikli otomobil markaları arasında yükselişi devam eden Togg, nisanda da pazar liderliğini sürdürdü.

Nisanda 3 bin 3 adet satılan Togg, en yakın rakibine 2 bin 264 adet fark attı.

Bu dönemde Togg’un elektrikli otomobil pazar payı yüzde 49,25 olarak kayıtlara geçti. Bir diğer ifadeyle satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg T10X oldu.

Yılın 4 aylık verilerine bakıldığında ise Togg’un elektrikli satışlarında pazar payı 7 bin 148 satışla yüzde 35,29 seviyesinde gerçekleşti.

En fazla satılan elektrikli modeller

Elektrikli otomobil pazarına model bazlı bakıldığında nisanda Togg T10X’in ardından satışlarda 739 adetle SsangYong Torres ve 361 adetle BMW X1 sıralandı.

Hyundai IONIQ 5, 239 adetle dördüncü ve Volvo XC40 da 185 adetle beşinci sırada yer aldı.

ABD merkezli otomobil üreticisi Tesla ise 27 satış gerçekleştirdi.

AA

Continue Reading

Popüler