Connect with us

Otomotiv

Önce Ekspertiz,Sonrasında Arızalara Karşı Garanti Koruması

Türkiye’deki ikinci el araç piyasası, her geçen gün artan talep ve yoğun rekabet altında büyümeye devam ediyor. Bu ilerlemeyle beraber, alıcılar ve satıcılar arasında güven unsurunun sağlanması giderek daha fazla önem kazanıyor.

İkinci el araç satın alırken beklenmedik arızalarla karşılaşma ihtimali, alıcı nezdinde endişeler yaşanmasına yol açıyor. Ekspertiz işlemi tam bu noktada güven temin ederken; satın alım sonrası kullanım aşamasında meydana gelebilecek arızalara karşı araçları güvence altına almak da güven duygusunu perçinliyor.

İkinci El Araç Ticaretinde Garanti Ürünü Güven Unsurunu Arttırıyor

İkinci el araçların adeta yatırım konusuna dönüştüğü bu dönemde, alıcılar yaptıkları yatırımın büyüklüğü sebebiyle kendilerini güvende hissetmek istiyor. Bu sebeple, ekspertiz sektöründe hizmet çeşitliliğinin artmasını sağlayacak yeni yaklaşımların doğması kaçınılmaz oluyor. Oto ekspertiz sektöründe güven temin etmek ve müşteri ihtiyaçlarına geniş bir arz yelpazesi ile yanıt vermek adına sürekli olarak yeni çözümler geliştirdiklerini vurgulayan D-Expert Genel Müdür Yardımcısı Ozan Ayözger, ikinci el araç almak isteyen müşterilerin mutlaka profesyonel hizmet veren ekspertiz noktalarından hizmet almaları gerektiğini; böylece alıcının aracı en ince noktasına kadar tanıyarak alabileceğini belirtti. Ayözger, profesyonel yöntemler, son teknoloji ekipmanlar ve işlerinin ehli ekiplerce yürütülen ekspertiz süreci neticesinde alınan aracın, gelecekte meydana gelebilecek arızalar nedeniyle beklenmedik mali yükler doğurmaması için aracı kasko bedeli kadar koruma altına alan garanti paket programını önerdi.

İkinci El Araçlar İçin Kişiselleştirilmiş Koruma

D-Expert Garanti programıyla alıcıların Full, Full Plus veya Full Plus 4X4 ekspertiz hizmetlerinden birini yaptırdıktan sonra belirli bir süre veya kilometre sınırı içinde araçlarını garanti korumasına almalarına olanak tanıdıklarını ifade eden D-Expert Genel Müdür Yardımcısı Ozan Ayözger “Alacakları araç 8 yaş veya 160.000 km altında olan kişiler, ekspertiz raporlarını aldıktan sonra, 3 ay / 5.000 km, 6 ay / 10.000 km veya 12 ay / 20.000 km gibi farklı süreleri ve kilometre durumunu kapsayan garanti paketlerinden birini tercih edebiliyor. Satın alım sonrası meydana gelebilecek arızalara karşı koruma sağlayan garanti ürünü, aracın program dahilinde belirlenen motor, tork konvertörü, vites kutusu, diferansiyel ve güç aktarma organı, elektrikli bileşen grubu, yağ keçeleri ve contalar, ana ünite kasaları bölümleri için teminat sağlıyor. Sunduğumuz bu olanak ile araç sahiplerine kendi bütçe ve araçlarına uygun bir garanti planı oluşturma imkanı sağlıyoruz. Bu sayede alıcılar yapmış oldukları yatırımı güvence altına alıyor.’’ diye konuştu.

Araç Sahipleri Beklenmedik Mali Yüklere Karşı Kendini Koruyabilecek

Ayözger “Garanti programı, alıcıların araçlarını satın alım sonrası meydana gelebilecek arızalara karşı koruma altına almaları için önemli bir fırsat sunuyor. Garanti süresi boyunca meydana gelen bir arızadan sonra, program kapsamında belirtilen parçaların gereken şekilde onarılması veya değiştirilmesi maliyetleri, kullanıcıların poliçeleri kapsamınca karşılanacak. Bu sayede, araç sahipleri gelecekte ortaya çıkabilecek arızalara karşı araçlarını koruma altına alıp, beklenmedik mali yüklerin altına girmeyecek” d

Continue Reading
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektrikli Otomobiller

Tesla Çin’de rakibi BYD’ye karşı kan kaybediyor

ABDli elektrikli araç üreticisi Tesla Nisan ayında 62 bin167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi. Çinli rakibi BYD’nin satışları ise 312 bin 48 adet oldu.Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Çin üretimi araç satışı Nisan’da bir önceki yıla göre yüzde 18 azaldı.

Çin Binek Araç Birliği verilerine göre, elektrikli araç üreticisi Tesla, 2024 yılı Nisan ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla %18 azalışla 62 bin 167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi.

Çin’de üretilmiş Model 3 ve Model Y araçlarının teslimat rakamlarında, Mart ayına kıyasla %30,2 azalış görüldü.

BYD’NİN SATIŞLARI %49 ARTTI

Şirketin Çinli rakibi BYD geçen yılın aynı ayına kıyasla %48,97 artışla 312,048 adet araç satışı gerçekleştirdi.

Continue Reading

Otomotiv Sektörü

Hyundai Open Golf Turnuvası Ödülleri Takdim Edildi

Hyundai ve Kemer Golf Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği turnuvanın kazananları ödüllerini aldı. Turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken yarışmacılar birincilik için hünerleri sergiledi.

Şampiyonlara ödüllerini Hyundai Assan ve Kemer Golf Kulübü üst düzey yöneticileri verdi.

Ülkemizdeki sanatsal ve sportif etkinliklerine desteklerini sürdüren Hyundai Assan, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Kemer Golf Kulübü ile birlikte özel bir turnuva düzenledi. Yarışmacılar ve onları yalnız bırakmayan sporseverler, ilk olarak 11 Mayıs Cumartesi günü turnuvanın başlangıcına tanık oldular. Hyundai Open Golf Turnuvası, tecrübeli yarışmacılar arasındaki rekabete de sahne oldu. Toplam 14 kategoriden oluşan turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken, kupa töreni ise 12 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. Hyundai Open Golf Turnuvası 2024 Kadınlar A kategorisinde Fatma Aytaş birinci olurken Erkekler A kategorisinde ise Ayhan Elmas zafere ulaştı. Oldukça heyecanlı ve keyifli geçen Hyundai Open Golf Turnuvası, aynı zamanda sanat ve iş dünyasından ünlü isimleri de bir araya getirdi. Türkiye Golf Federasyonu’nun yönetiminde gerçekleştirilen turnuvanın kupa törenine Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Hyundai Assan Satış Direktörü Jong Weon Choi ve diğer üst düzey yöneticiler katılarak ödül törenindeki heyecana ortak oldu. Ayrıca Hyundai Assan, turnuva boyunca yeni elektrikli modelleriyle bir test sürüşü etkinliği de düzenledi. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Yeni KONA Elektrik, IONIQ 5 ve IONIQ 6, Kemer Country Golf ziyaretçileri tarafından test edildi.

Hyundai Assan, geleneksel olarak her yıl düzenlenen turnuvalara sponsor olarak sporun çeşitli dallarındaki sürdürülebilirliğini desteklerken aynı zamanda 7’den 70’e herkesin daha fazla sosyalleşmesi adına gerekli girişimlerde bulunmaya devam edecek.

Continue Reading

Elektrikli Otomobiller

Nisanda satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg oldu

Türkiye elektrikli otomobil pazarında nisan ayında satış lideri 3 bin 3 adetle Togg olmaya devam etti.

AA muhabirinin Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerinden derlediği bilgilere göre, 2024 Nisan’da otomobil ve hafif ticari araç satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 azalarak 75 bin 919 adet oldu.

Nisanda otomobil satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,61 azalarak 61 bin 448 olurken hafif ticari araç satışları da yüzde 28,6 azalışla 14 bin 471 şeklinde gerçekleşti.

Söz konusu dönemde otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık nisan ayı ortalama satışlarına göre ise yüzde 16,2 büyüme gösterdi.

“Tam elektrikli” otomobil satışları yüzde 266,2 arttı

Nisan ayında “tam elektrikli” otomobil satış sayısı yüzde 266,2 artışla 6 bin 97 oldu. Tam elektrikli otomobillerin toplam satışlar içindeki payı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 2,2’den yüzde 9,9’a, hibrit otomobillerin payı yüzde 11,3’ten yüzde 17,4’e yükseldi.

“Tam elektrikli”, “uzatılmış menzil elektrikli” ve “hibrit” araçlar ele alındığında, toplam pazarın yüzde 28,1’inin, içinde elektrikli motor da bulunan araçlardan oluştuğu görüldü.

Togg T10X pazar lideri olmaya devam etti

ODMD verilerine göre, elektrikli otomobil markaları arasında yükselişi devam eden Togg, nisanda da pazar liderliğini sürdürdü.

Nisanda 3 bin 3 adet satılan Togg, en yakın rakibine 2 bin 264 adet fark attı.

Bu dönemde Togg’un elektrikli otomobil pazar payı yüzde 49,25 olarak kayıtlara geçti. Bir diğer ifadeyle satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg T10X oldu.

Yılın 4 aylık verilerine bakıldığında ise Togg’un elektrikli satışlarında pazar payı 7 bin 148 satışla yüzde 35,29 seviyesinde gerçekleşti.

En fazla satılan elektrikli modeller

Elektrikli otomobil pazarına model bazlı bakıldığında nisanda Togg T10X’in ardından satışlarda 739 adetle SsangYong Torres ve 361 adetle BMW X1 sıralandı.

Hyundai IONIQ 5, 239 adetle dördüncü ve Volvo XC40 da 185 adetle beşinci sırada yer aldı.

ABD merkezli otomobil üreticisi Tesla ise 27 satış gerçekleştirdi.

AA

Continue Reading

Popüler