Repsol Honda Takımı Yeni Sezona Hazır

0
321

MotoGP’nin 2022 sezonu için Repsol Honda takımı sürücüleri Marc Marquez ve Pol Espargaro ile yeni sezonda kullanacağı motosikletlerin ve renklerin tanıtımını gerçekleştirdi. Şampiyon sürücü Marquez ve takımda ikinci yılına hazırlanan Espargaro yeni sezona sayılı günler kala heyecanlarını MotoGP hayranları ile paylaştı.

MotoGP’nin 2022 sezonu için sayılı günler kalırken; Repsol Honda takımı sürücüleri Marc Marquez ve Pol Espargaro ile yeni sezonda kullanacağı motosikletlerin ve renklerin tanıtımını gerçekleştirdi. 2022 sezonunda Honda HRC’nin 40’ıncı yıldönümü kutlanırken; yeni logo, renkler ve konsept ile değişim dikkat çekiyor. Repsol Honda’nın yarış motosikleti RC213V ise yeni aerodinamiği, iyileştirilen şasisi ve 2022 için yükseltilmiş motoru ile yeniden tasarlandı. Honda ve Repsol arasındaki iş birliği, 28’inci yılında MotoGP’de 15 Dünya Şampiyonluğu, 452 podyum ve 183 yarış galibiyetiyle başarı dolu yolculuğuna yeni sezonda da devam etmeyi hedefliyor.

Repsol Honda takımı için iniş çıkışlarla geçen 2021 sezonunun ardından 2022 için test sürüşleri ve iyileştirme çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 1,5 yıl pistlerden uzak kalan şampiyon sürücü Marc Marquez’in 581 günün ardından kazandığı galibiyet sezona damgasını vururken; Pol Espargaro en iyi MotoGP yarış sonucunu elde ederek RC213V ile ilk pole pozisyonunu kazandı.

Repsol Honda takımın adını MotoGP efsaneleri arasına yazdıran sürücüsü Marc Marquez, sağlığına kavuşmasının ardından yeni sezon için heyecanını “MotoGP’de ve aynı zamanda Repsol Honda takımında 10 sezon yer almak rüya gibi. Yıllar boyunca çok güzel sonuçlar elde ettik ve bu yılki hedefim de şampiyonluğu kazanmak” sözleri ile dile getirdi. Şimdiye kadar 6 kez MotoGP şampiyonu olan Marquez, 59 yarış kazanırken 99 kez podyumda yer aldı ve 62 kez yarışa pole pozisyonundan başladı. 2022 sezonunda da Marquez, bu başarıları artırmayı hedefliyor.

Repsol Honda takımının diğer sürücüsü olan Pol Espargaro, takımdaki ilk yılının ardından yeni sezon için heyecanlı ve hazır olduğunu “MotoGP’de en önemli şeylerden biri deneyim kazanmak. Motosikletimin nasıl daha iyi olacağını keşfedebileceğim uzun bir sezon için savaşmaya hazırım” sözleri ile ifade etti. Espargaro, 2013 yılında kazandığı Moto2 şampiyonluk başarısını geçen yıl elde ettiği bir pole pozisyonu ve Emilia Romagna Grand Prix’sindeki ikinciliği ile sürdürmeyi başardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here