Skoda’dan Hindistan’a 1 Milyon Euro Covid19 Yardımı

0
1038

SKODA, Volkswagen Grubu ile işbirliği içinde, Hindistan’a toplam bir milyon euro tutarında ayni ve mali bağışlardan oluşan bir yardım paketi planlıyor. Bunu yaparken, Çek otomobil üreticisi bu zor zamanda bölgesel bir işveren olarak ve ŠKODA ailesinin üyeleri için sorumluluk alıyor.

ŠKODA AUTO CEO’su Thomas Schäfer, “Hindistan’daki meslektaşlarımızla her gün iletişim halindeyiz. Şu anda en acil olarak neye ihtiyaç duyulduğunu en iyi onlar bilirler. Oksijen tankları dahil uygun yardım malzemelerini güvence altına almak ve bunları mümkün olan en kısa sürede Hindistan’a taşımak için çok çalışıyoruz. Yerdeki Hintli dostlarımıza bu şekilde yardım edebileceğimiz için minnettarız. Bu zorlu koşullarda ŠKODA ailesi bir arada duruyor. ”

 

İkinci koronavirüs dalgası, Hindistan’da çok büyük bir etki yarattı.

Enfeksiyonlardaki ani artış, hastane yatakları, tıbbi oksijen ve antiviral ilaç eksikliğine neden oluyor ve genel sağlık sistemini zorlaştırıyor. Pune, Aurangabad ve Mumbai’de yerel bir işveren olarak ŠKODA AUTO’nun ülkede bir sorumluluğu vardır. Çek otomobil üreticisi bu nedenle durumu iyileştirmeye yardımcı olmak için kısa sürede yaklaşık bir milyon euro bağış yapıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here