Test Sürüşü: Peugeot 3008 GT

0
1312
Peugeot 3008 GT

Ekonomikoto.com Test ekibinin konuğu mükemmel olmak için tasarlanan ve yenilenen ön yüzü sayesinde heyecan veren yeniliklerle donatılmış yeni Peugeot SUV 3008 GT.

Peugeot’nun  yeni tasarım dilini yansıtarak yenilenip konuğumuz oldu. Yeni Peugeot 3008 GT  ızgara ve modele özgü LED far tasarımı güçlü bir görünüme sahip sis farlarını barındıran farklı ön tampon, yeni çerçevesiz ön ızgara, daha da modern bir görünüm sunarken akıcı tasarımı korumaya devam ediyor.

Peugeot 3008 GT

Yeni Peugeot 3008 GT, tüm öğeleri birbirine bağlanarak farların altına kadar uzanıyor. Ayrıca Peugeot ailesinin tüm üyelerinde olduğu gibi motor kaputunun ön orta bölümünde model ismi gururla sergileniyor. Ön farlar da daha agresif bir görünüm sunacak ve markanın güncel tasarım kodlarını yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı. Giriş seviyesinden itibaren LED teknolojiyle donatılan farlar krom uçlu aslan dişi formundaki gündüz farları özgün bir görünüm sergiliyor.

Peugeot 3008 GT

Güncel Peugeot tasarımıyla mükemmel bir uyum içinde olan ışık imzası aynı zamanda henüz ilk göz temasında aracın tanınmasını sağlıyor. Sis farlarının yerini alan yeni “Sis Modu” işlevi önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor. Full LED farlara entegre edilen “Sis Modu” özelliği, sis lambaları etkinleştirildiğinde kısa huzmeli farları düşük bir güçle yakıyor.

Peugeot 3008 GT

Arkadan bakıldığında yeniden tasarlanan ve 3-Boyutlu pençe görünümüyle güçlü bir ışık imzası ortaya koyan Full LED (geri vites lambası dahil) stop lambaları dikkat çekiyor. Tasarıma dinamik (kayar formda) sinyaller eşlik ediyor. Stop lambaları aracın her iki yanındaki siyah bagaj kapağı kaplamasına uzanan şeffaf, füme bir camla kaplanıyor ve böylece araca arkadan bakıldığında genişlik algısı daha da artıyor.

Peugeot 3008 GT Boyutları

Yeni Peugeot SUV 3008 ’un iç mekan genişliği konusunda kesinlikle çok ferah bir hacim sunmakta ve koltukların oturuş pozisyonu gayet başarılı görüş mesafeleri yeterli yani oturduğunuz konumdan araca rahatlıkla sahip çıkabiliyorsunuz. Orta konsolda, markanın diğer modellerinden yabancı olmadığımız gayet şık ve rahat kumanda edilebilen 10 inç’lik multimedya ekran yer alıyor.

Peugeot 3008 GT

   Kolayca kullanılabilen ekran daha rahat kullanım için ön koltuklara daha yakın olacak şekilde konumlandırılmış en güncel teknolojiler, yenilenen gösterge paneli benzersiz bir deneyim yaşatan yeni nesil Peugeot i-Cockpit®, yeni 10 inçlik, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran ve en güncel sürüş destek sistemleriyle ileri seviyede güvenlik sunuyor. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı yedi adet şık piyano tuşundan oluşan bir kumanda paneli tamamlıyor.

Peugeot 3008 GT

    “Şalter tipi tuşlar”; radyo, klima, sesli komutlu 3-Boyutlu bağlantılı navigasyon, araç ayarları, telefon, mobil uygulamalar ve dörtlü flaşörler olmak üzere temel konfor işlevlerine doğrudan ve kalıcı erişim sağlıyor. Yenilenen ve modernize edilen i-Cockpit’e vurgu yapmak üzere yeni kaplama ve yüzeyler devreye giriyor. Yine bu kaplama ve yüzeyler iç mekandaki kalite algısını önemli oranda artırıyor.

Peugeot 3008 GT ayakla bagaj açılma özelliği

Gece Görüş özelliği, gece veya görüşün kısıtlı olduğu sürüş koşullarında aracın önündeki canlıları (yayalar/hayvanlar) algılıyor. Sistem, uzun huzmeli farların menzilinin 200-250 m ilerisine kadar bir menzil sunuyor ve algıladığı canlıyı dijital göstergenin ortasında, yani sürücünün görüş alanında gösteriyor.

Peugeot 3008 GT

   Akıllı telefonlar, tıpkı yeni SUV 3008’de olduğu gibi, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Apple CarPlay™ ve Android Auto™ bağlantı protokollerini içeren MirrorScreen uyumluluğu sayesinde bilgiler multi medya ekranına entegre ediliyor. Kablosuz akıllı telefon şarj özelliği olmayan cihazları şarj etmek üzere ön tarafta bir USB soketi ve arka koltuklar için iki yeni USB soketi devreye giriyor. Yeni SUV 3008, sunmuş olduğu yüksek ses performansıyla yolculukları keyfe dönüştüren 515 Watt FOCAL® gelişmiş Hifi sistemi ile tercih edilebiliyor.

Peugeot 3008 GT

Motor özelliklerine geldiğimizde Yeni 3008 GT DYNAMIC 1.6 PureTech benzinli motor,  180hp motor gücü ve  EAT8 şanzıman ile kombine edilmiş.

Güncel fiyat listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here