Connect with us

Genel

Araç Kiralamada %100 Elektrikli İş Birliği: 5 Yıldızlı Güvenlik MG’den, 5 Yıldızlı Hizmet Enterprise’dan!

Enterprise Türkiye, %100 elektrikli araç yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip olan Enterprise Türkiye, son olarak efsanevi İngiliz markası MG’den 50 adet %100 elektrikli ZS EV model araç alımı gerçekleştirdi.

Enterprise Türkiye’nin böylelikle filosundaki elektrikli araç parkı da 125 adedi aşmış oldu. Ülkemizde Doğan Trend Otomotiv’in temsilciliğini üstlendiği MG Türkiye’nin Koşuyolu’ndaki merkezinde düzenlenen teslim töreninde konuşan Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “Türkiye’de elektrikli araçların kiralanmasında hibrit otomobillerle başlattığımız öncü misyonumuzu, elektrikli modellerle devam ettiriyoruz. Sürdürülebilir çalışmalar yürüten ve bu anlamda benzer bir vizyonu paylaştığımız Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğündeki MG markasıyla yeni bir projeye imza attık. Filomuza dahil ettiğimiz MG ZS EV araçların teknik ve güvenlik özellikleri ile fiyat-fayda avantajları, Türkiye pazarındaki önemli bir boşluğu doldurabilecek nitelikte. Biz de Enterprise Türkiye olarak, ülkemizdeki araç kullanıcılarının elektrikli otomobilleri yakından tanımasını stratejimizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu iş birliğiyle, tamamen elektrikli MG ZS EV’nin yeterli bir sürede deneyimlenmesi için katkı sağlayacağımızı düşündük. Ayrıca müşterilerimiz, kiraladıkları MG ZS EV araçları kabin içerisinde yer alan kartlar sayesinde, şarj istasyonlarında ücretsiz olarak şarj edebilecekler” dedi.

Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri CEO’su Kağan Dağtekin ise “100 yıllık geçmişi olan İngiliz MG markasını kısa zaman önce Türk müşterisiyle yeniden buluşturduk ve giriş modelimizi %100 elektrikli ZS EV olarak belirledik.   Pazara elektrikli bir modelle girmek kolay bir karar değildi. Ancak hem MG markasının teknolojide geldiği yeri vurgulamayı  hem de Doğan Grubu’nun sürdürülebilirlik misyonu paralelinde otomotiv şirketlerimizin de elle tutulur katkısı olmasını amaçladık. İş birliğimizi sürdürdüğümüz Enterprise Türkiye ile elektrikli araçların Türkiye’de yaygınlaşması konusunda öncülük ediyoruz. Bu ortak strateji doğrultusunda; %100 elektrikli 50 adet MG otomobilimizi  Enterprise’ın ülkemizdeki seçkin lokasyonlarında günlük kiralama operasyonlarına dahil ettik. Böylece hem araç kiralama ihtiyacı olan müşteriler MG ZS EV’yi alıp kullanabilecek, hem de tamamen elektrikli bir otomobil ile tam zamanlı bir deneyim yaşayabilecekler. Biz 3 aydır binlerce ilgili müşteriyle görüşüyoruz ve gördük ki aracımız test edilince beğeniliyor. Yepyeni teknolojili bir ürün almak kolay değil, endişeyle birlikte birçok soru ve merak edilen konu oluşmaya başlıyor. Ama tüm bu sorulara en iyi cevabı müşterilerimizin kendileri, aracı test edince veriyorlar. Test sürüşleri için ise 20 dakika yeterli olmuyor.  Kullanıcılar; elektrikli araçlarımızı şehirde 2-3 gün kendi hayat rutinleri dahilinde kullandıklarında, akıllarındaki soru işaretlerinin çoğuna cevap buluyorlar. İşte bu sebeple, Enterprise iş birliğimize çok önem veriyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent A Car’ın ana franchise sahibi Enterprise Türkiye, elektrikli araç yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip şirket, son olarak, ülkemizde Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen İngiliz MG markasının 50 adet ZS EV model elektrikli aracını filosuna dahil etti. “Stratejik bir iş birliği” olarak lanse edilen bu yatırım kapsamında, elektrikli araç parkının Türkiye genelinde yaygınlaşması ve elektrikli araç avantajlarının daha da bilinirlik kazanması amaçlandı. Tamamen elektrikli motoru ve sunduğu konforla hem kent içi hem de şehir dışı yolculuklarda tercih edilen MG ZS EV’nin katılımıyla, Enterprise Türkiye’nin toplam elektrikli araç parkı da 125 adedi aşmış oldu. Konuyla ilgili olarak MG Türkiye Koşuyolu tesisinde  düzenlenen teslim töreninde konuşan Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “Enterprise olarak stratejik iş birliklerine inanan bir şirketiz. Doğan Trend Otomotiv Grubu markaları ile bir süredir devam eden ve birbirimize değer kattığımız güzel iş birliklerimiz var. Sürdürülebilir çalışmalar yürüten ve bu anlamda benzer bir vizyonu paylaştığımız Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğündeki MG Türkiye ile yeni bir projeye imza attık. Filomuza dahil ettiğimiz MG ZS EV araçların teknik ve güvenlik özellikleri ile fiyat-fayda avantajları, Türkiye pazarındaki önemli bir boşluğu doldurabilecek nitelikte. Yine müşterilerimizin en güvenli şekilde seyahat etmeleri bizim için oldukça kritik bir konu. Bu anlamda her türlü detaya dikkat ediyoruz. MG ZS EV’nin kendi segmentinde en yüksek seviyede güvenlik puanını almış olması da yatırımımızda etkili oldu. Önümüzdeki dönemde de, sürdürülebilir bir model çerçevesinde elektrikli ve hibrit araç filomuzu büyütmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Elektrikli araçlar kiralamayla daha da yaygınlaşacak!

Konuşmasında MG ZS EV’nin ve elektrikli araçların sağladığı avantajlara da değinen Özarslan Tangün, “Enterprise Türkiye olarak, ülkemizdeki araç kullanıcılarının elektrikli otomobilleri yakından tanımasını, stratejimizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu iş birliğiyle, tamamen elektrikli MG ZS EV’nin yeterli bir sürede deneyimlenmesi için katkı sağlayacağımızı düşündük. Aracın müşterilere doğru bir şekilde anlatılması açısından Enterprise Türkiye saha çalışanlarına MG ZS EV ile ilgili eğitimler verdik. Ayrıca müşterilerimiz, kiraladıkları MG ZS EV araçları kabin içerisinde yer alan kartlar sayesinde, şarj istasyonlarında ücretsiz olarak şarj edebilecekler.

MG ZS EV gerçek elektrikli otomobil deneyimini sunuyor

Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin ise yaptığı değerlendirmede, “100 yıllık geçmişi olan İngiliz MG markasını kısa zaman önce Türk müşterisiyle buluşturduk ve yüzde yüz elektrikli otomobillerimizle pazara giriş yaptık. MG,  dünyada 4 farklı ülkede fabrikası olan ve yılda 7 milyon otomobil üreten SAIC firmasının markalarından biri. Elektrikli araçlar ise Türkiye için çok yeni pazar. Herkesin ilgisi yüksek olmakla birlikte, kullandıkça ayırt edici özellikleri direkt göze çarpıyor. Elektrikli araç kiralama konusunu ise oldukça kompleks bir operasyon olarak  görüyoruz. Birlikte proje geliştirip önce çalışanların elektrikli araca inanmasını sağlamak ardından bunu müşterilere doğru aktarabilmek gibi ikili bir çaba gerekiyor. Doğan Trend Otomotiv olarak, uzun yıllar ticari iş birliğimizi sürdürdüğümüz Enterprise Türkiye ile elektrikli araçların Türkiye’de yaygınlaşması konusunda hemfikiriz. Bu ortak strateji doğrultusunda; tamamen elektrikli 50 adet MG ZS EV modelimizi, Enterprise’ın ülkemizdeki seçkin lokasyonlarında günlük kiralama operasyonlarına dahil ettik. Araçlarımızı hem evde şarj edilebilecek kablolarla hem de hızlı şarj istasyonları için olan kablolarla birlikte teslim ettik. Müşterilerimizin araçlarını herhangi bir aksaklık olmadan şarj edebilmeleri adına, bu yüksek maliyetli ürünleri herhangi bir bedel almadan sunuyoruz. Böylece araç kiralama ihtiyacı olan müşteriler tamamen elektrikli bir otomobil ile gerçek bir deneyim yaşayabilecekler. Çünkü elektrikli araçlar için oluşabilecek soru işaretlerinin yanıtları test sürüşünde veriliyor. Bu test sürüşleri için 20 dakika ya da 1 saatlik sürüş yetmiyor. Kullanıcılar 1-2 günlük hayat rutinleri içinde bu otomobilleri kullandıklarında, endişelerinin ve soru işaretlerinin gittiğini görüyoruz. Bu anlamda Enterprise ile olan iş birliğimizden çok memnunuz” şeklinde konuştu.

Türkiye SUV dönüşümünü yaşıyor!

Konuşmasında Türkiye araç pazarında değişen diğer dinamiklere de değinen Kağan Dağtekin, “Dünyada ve Türkiye’de her satılan 100 otomobilin 40’ı SUV. Bu değişim Türkiye’de her geçen yıl artarak devam ediyor.  5 yıl önce sadece bazı lüks markaların SUV modelleri varken, günümüzde sedan araçlardan SUV’e yönelim büyük oranda artış gösteriyor. Bu talep kiralama pazarında da görülüyor. Araç kullanıcıları ise SUV sayesinde, daha kompakt bir araçla şehir içindeki ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi, şehir dışına çıktıkları zaman da güvenli ve yüksek bir otomobil kullanmış oluyorlar. Elektrikli otomobilleri ise 10 yıl sonra tüm dünyada çok daha fazla görmeye başlayacağız. Norveç gibi gelişimini tamamlamış ülkelerde ise şimdiden 1 yıllık elektrikli araç satışının, benzinli araç satışını geçtiğini görebiliyoruz. Buna bakarak  ülkelerin politikaları ve altyapıları müsaade ettikçe; rasyonel olan, daha keyifli, daha verimli ve daha çevreci olan elektrikli otomobil talebinin artacağını öngörüyoruz. Biz de Doğan Trend Otomotiv olarak buna öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Araç kiralamanın da  bu paralelde yön değiştireceğine inanıyoruz” dedi.

Continue Reading
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

test1

test1

Continue Reading

Genel

Jeep Renegade 10 Yaşında

Lansmanından günümüze, dünya genelinde toplam 2 milyona yakın kullanıcı tarafından Tercih edilerek, Jeep’in başarı hikayesine ortak olan “Renagade” 10. yaşını kutluyor. 

Jeep’in küçük SUV segmentinde yer alan ilk modeli olan Renegade, sınıfının en iyi off-road kabiliyetinin yanında, özgün tasarımıyla da beğeni toplamaya devam ediyor. Türkiye’de Jeep’in yükselen grafiğinin öncülerinden olan, e-hybrid motor seçeneğiyle son teknoloji hibrit deneyimli sunan Renegade, 2023’te 1.500 adetlik satış ile markanın toplam satışlarının yüzde 41’ini oluşturdu.

Özgürlük, macera ve tutkunun markası Jeep’in kendine özgü tasarımıyla adından söz ettiren ve kısa zamanda global olarak büyük beğeni toplayan modeli Renegade, 10’uncu yaşını kutluyor. Satışa sunulduğu günden bu yana dünya çapında 2 milyona yakın kullanıcı tarafından tercih edilen Renegade, markanın “İstediğin yere git, özgürce yaşa” felsefesini, son teknoloji hibrit teknolojisiyle harmanlayarak kullanıcıları etkilemeyi sürdürüyor.

Türkiye’de de etkileyici bir satış performansı ortaya koyan Jeep Renagade, bugüne kadar toplam 17.200 adet ile markanın başarı hikayesine ortak olmaya devam ediyor. Türkiye’de Jeep’in yükselen grafiğinin öncülerinden olan Renegade, 2023’te ise 1.500 adetlik satış ile markanın toplam satışlarının yüzde 41’ini oluşturdu. 2022’ye göre yüzde 15 artış ile daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Jeep Renegade, performansı, sınıfının en iyi arazi kabiliyetlerini sunması ve tasarımı ile beğeni toplamaya devam ediyor.

Başarı hikayesi 2014’te başladı

Efsane olma yolunda tam gaz ilerleyen Jeep Renegade’in bugün büyük bir başarıya dönüşen hikayesi, Mart 2014’te başladı. Dünya çapında 100’den fazla pazarda satılacak global bir model olarak tasarlanan Renegade, aynı zamanda İtalya’daki Melfi fabrikasında üretilen ilk Jeep modeli unvanını da aldı. Etkileyici off-road kabiliyetlerini kompakt boyutları ve özgün tasarımıyla birleştiren Renegade, şehir yaşamında veya macera dolu yolculuklar için ideal bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor.

Renegade e-Hybrid Yüzde 0 Faizli Kredi Kampanyası ile Tercih Edilebiliyor.

Jeep’in güçlü mirasını yeni tüketim ihtiyaçlarını karşılayan ürün özellikleri, sürüş ve araç içi teknolojileriyle bugüne taşıyan modeli Renegade e-Hybrid, 130 HP güç ve 240 Nm tork üreten 1.5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli motoru, 48-Volt bataryaya sahip 15 kW’lık elektrik motoruyla birleştiriyor. Renegade’in verimli hibrit motoru, 7 ileri otomatik çift kavramalı otomatikle eşleştiriliyor. Tüm bu özelliklerle birlikte Jeep Renegade, her koşulda yüksek performanslı ve keyifli bir sürüş sunuyor.

 

Jeep, ocak ayında geçerli olan satış kampanyasında, kredi kullanmayı tercih eden müşteriler için 200 bin TL’ye 12 ay vadeli yüzde 0 faizli kredi kampanyası sunuyor.

Limited donanım seviyesinde tercih edilebilen Style Pack versiyonunda ise Navigasyon, Karartılmış arka camlar, Led Ön ve Arka Farlar, 8,4 inç Bilgi-Eğlence Sistemi ve Sunroof standard olarak sunuluyor.

 

Continue Reading

Genel

CITROËN C5 AIRCROSS’UN YENİ HİBRİT TEKNOLOJİSİNE SAHİP OLAN “Ë-SERIES” ÖZEL VERSİYONU TÜRKİYE’DE

Citroën’in elektrikli mobilite dönüşümündeki atılımı, C5 Aircross ile devam ediyor. Markanın karakteristik “ë” harfiyle birlikte sunulan Citroën C5 Aircross Hybrid 136 beraberinde birçok yenilik getiriyor. C5 Aircross Hybrid 136’nın yenilikçi hibrit teknolojisi, yeni nesil 136 HP (100 kW) PureTech benzinli motor ve 21 kW elektrik motorundan oluşuyor. Bunlara ek olarak, yeni elektrikli çift kavramalı şanzıman ë-DCS6 ve bazı sürüş koşullarında otomatik olarak şarj olan 48V batarya da mevcut. Yeni Citroën C5 Aircross Hybrid 136, emisyonları ve yakıt tüketimini kontrol altında tutarken, araç içi konforu daha da ileriye taşıyarak üstün sürüş keyfi yaşatıyor. Çevreci ve verimliliği ön plana çıkaran özelliklere sahip yeni C5 Aircross Hybrid 136, Citroën’in özel “ë-Series” donanım versiyonuyla Türkiye’de lansmana özel 1.860.000 TL’den satışa sunuldu. “ë-Series” versiyonuna özel olarak ë-Series logosu, siyah tavan ve siyah alaşımlı jantlar standart olarak sunuluyor. İç mekanındaysa, yüzde 68 oranında geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen açık tonlardaki yeni nesil Alcantara® koltuklarıyla daha ferah bir iç görünüm sağlıyor. Bagaj kapağında ve iç mekandaki “ë” harfini barındıran logolar sayesinde de bu özel seri, diğer modellerden ayrıştırılabiliyor. 

Konfor odaklı ve çevreye duyarlı SUV modelleri ile tüketicilerin ihtiyaçlarını her geçen gün daha da iyi karşılayan Citroën, yeni nesil, şarj gerektirmeyen hibrit güç ünitesine sahip C5 Aircross Hybrid 136 ë-DCS6’yı lansmana özel 1.860.000 TL’lik fiyatı ile Türkiye yollarıyla buluşturdu. 136 HP’lik benzinli motorla kombine edilen yeni hibrit teknolojisine kavuşan Citroën C5 Aircross, aynı zamanda çift renkli tavan ve alaşım jantlar gibi siyah öğelerle kontrast oluşturan sedefli beyaz dış görünümüyle karakteristik bir tasarım ortaya koyuyor. İç mekanında da yeni ve açık tonlarda aydınlık ve dingin bir ortam sunarak, Citroën’e özgü konforu yansıtan Citroën C5 Aircross “ë-Series”, koltukların kumaşlarında yüzde 68 oranında geri dönüştürülmüş elyaf içeren; yumuşak, sıcak ve çevreye duyarlı yeni nesil Alcantara® malzemeleri barındırıyor.

En Konforlu C-SUV, Hibrit Seçeneği İle Yollarda!

Citroën’in Advanced Comfort üretim teknolojileriyleotomotiv sektöründe en konforlu yolculukları vadeden C-SUV model olarak öne çıkan C5 Aircross’un hibrit versiyonu, “ë-Series” özel donanımıyla birlikte sunuluyor. Özgün ve iddialı tasarımla birleştirilen rakipsiz araç içi konfor deneyimi, C5 Aircross Hybrid 136 ile daha verimli ve düşük emisyonlu yolculukları kapsıyor. Hibrit 136 olarak tanımlanan bu versiyon, şarj gereksinimi olmayan bir çözüm olarak öne çıkıyor. Citroën C5 Aircross Hybrid 136’daki kompakt ve 48V hibrit teknolojisine dayanan sistem, bazı sürüş koşullarında şarj olan 48 voltluk bir batarya, yeni hibrit sisteme uyum sağlamak üzere tasarlanan 136 HP PureTech benzinli motor ve 21 kW elektrikli motoruyla yeni çift kavramalı ë-DCS6 şanzımana sahip. Karma WLTP döngüsüne göre sadece 131 gr/km CO2 emisyonu değeriyle C5 Aircross Hybrid 136, eşdeğer motorlu dizel versiyona göre yüzde 12 daha az CO2 emisyonu yayıyor ve sürüş keyfini artıran tepkilerle daha atak bir karakter sergiliyor.

Yeni 48V Hibrit Teknolojisi

48V Hibrit teknolojisi sayesinde, karma veya emisyonsuz, tamamen elektrikli sürüş süreleri optimize ediliyor. Bu da daha fazla sürüş konforu, daha az tüketim ve daha düşük CO2 emisyonları anlamına geliyor. Hafif ve kompakt yapıdaki hibrit teknolojisi şu bileşenlerden oluşuyor:

  • Hibrit sistem için özel olarak geliştirilen yeni nesil 2 PureTech benzinli motorun parçalarının yüzde 40’ı yeni. 3 silindirli ve 1199 cc hacimli motor 5500 d/d’de 136 HP (100 kW) güç ve 1750 d/d’de 230 Nm tork sağlıyor. Değişken geometrili turbo besleme performansa ve eksantrik zinciri dayanıklılığa katkı sağlıyor. Euro 6.4 normunu karşılayan motor, Miller döngüsüne uygun olarak çalışıyor ve termal verimi iyileştiriyor.
  • Sabit mıknatıslı senkron elektrik motoru 21 kW (28 HP) güç ve 55 Nm tork üretiyor. C5 Aircross’un düşük tork gereksinimleri için düşük hızlarda, manevra yaparken veya yavaşlarken tamamen elektrikle ilerlemesine olanak tanıyor. Ayrıca ilk hareket anında benzinli motoru destekliyor. Yavaşlama sırasında bataryayı şarj etmek için bir jeneratör görevi görüyor. Aynı zamanda frenlerin aşınmasını ve yıpranmasını da azaltıyor.
  • 48V ile çalışan kayışlı marş motoru, benzinli motorun hızlı ve sessiz bir şekilde çalışmasını sağlıyor.
  • Yeni elektrikli çift kavramalı şanzıman ë-DCS6 ve hibrit sistemler için özel olarak tasarlanan tork kesintisi olmayan 6 vitesli bir çift kavramaya sahip. Bu sayede hem vites geçişleri daha hızlı hem de sürüşü daha rahat. Elektrikli motor, invertör ve ECU entegre edilmiş olduğundankaputun altındaki alan optimize ediliyor.
  • 432 Wsa kullanılabilir kapasiteye sahip 48V Lityum-İyon batarya, sol ön koltuğun altında yer alıyor. Böylece bataryanın bagaj veya iç mekan üzerinde herhangi bir etkisi olmuyor.
  • Ayrıca bir voltaj dönüştürücü sayesinde 48V elektrik motorunun ürettiği elektriğin bir kısmı otomobilin ekipmanını beslemek için 12V’a dönüştürülüyor. Bu sayede iki ayrı elektrik hattı birlikte beslenebiliyor.

“ë-Series” Koleksiyonuyla, Dinamik ve Kontrast Bir Görsel Kimlik

Yeni hibrit seçenek ile sunulmaya başlanan Citroën C5 Aircross ë-Series’de, özel koleksiyonun simgesi sedefli beyaz gövde rengi olarak belirlenirken, dileyenler mevcut renk seçeneklerinden yana da tercihlerini kullanabiliyor. Prestijli, zarif ve dinamik bir kimlik ortaya koyan bu renk, Citroën C5 Aircross’un grafik ögelerle şekillendirilen siluetini daha da hareketli ve karakteristik bir şekilde yansıtmasını sağlıyor. Siyah tavan “ë-Series” donanım versiyonunda standart olarak sunulurken, yine standart donanımdaki koyu renkli arka camlarla birlikte akıcı ve dinamik bir bütünleşme sağlıyor. 19 inçlik, siyah renkli “ART” alaşım jantların da eklenmesiyle, taban ve tavan bölgesindeki siyah unsurlar, sedefli inci beyaz gövde renginin daha da öne çıkmasını sağlıyor. Bu özel versiyonun diğer modellerden ayrılmasını sağlayan diğer unsur ise bagaj kapağındaki parlak siyah, alüminyum ve beyazı zekice harmanlayan “ë-Series” logosu oluyor.

İç Mekanda Yaratıcı Bir Atmosfer

Kabin içinde gerçek bir Citroën imzası olan huzur ve rahatlık, Citroën C5 Aircross “ë-Series”e özel kombinasyonla çok daha ileri bir seviyeye taşınıyor. Açık renkler ve sıcak malzemelerle şekillendirilen aydınlık iç mekanda, Zen benzeri ve yatıştırıcı bir atmosfer oluşturulması hedeflendi. Alan hissinin artırıldığı bu kombinasyon seyesinde “ë-Series”in iç mekanı, rahatlamak için olumsuz düşünceleri uzaklaştırıyor. Açık gri koltuklar, sırtlıklar ve kolçaklar, koltuğun yanlarına, konturlara, sırtlığın üst kısmına ve koltuk başlıklarına uygulanan “Gri” renk ile öne çıkıyor. Ayrıca kapılardaki kol dayamalarında da bu renklere yer veriliyor. Kapı panellerine kadar uzanan yatay mimari, kabindeki genişlik algısını güçlendirmeye yardımcı oluyor ve bütünlük sağlıyor.

Yolculara ve yolculuklara değer vermek üzere geliştirilen iç mekanda detaylara verilen önem dikkat çekiyor. Markaya özgü koltuk tasarımlarında, koltuğun üst kısmında uygulanan bant şeklindeki balıksırtı deseni, kabindeki yatay tasarımı tamamlıyor. Bu özel koleksiyona özgün olarak ön koltukların iç kısmında bir de “ë” logosuna yer veriliyor. Daha dinamik ve karanlık bir iç mekan isteyen müşteriler için “ë-Series”, Alcantara® koltuklarla sunuluyor. Minder, sırtlık ve kolçaklar için Alcantara® kaplaması, kalite algısına ve sıcaklığa katkıda bulunuyor. Yumuşak dokusuyla yolculara destek sağlayan bu kaplama, üst düzey iç mekanlar için tercih ediliyor. Yenilikçi bir teknikle üretilen bu Alcantara®’nın dış yüzeyi, yüzde 68’i geri dönüştürülmüş elyaf içeriyor ve çevreye duyarlılık kadar “ë-Series” ruhuyla da uyum gösteriyor.

Continue Reading

Popüler