Jeep Compass 4xe Tanıtıldı

0
1392

Arazi araçlarının mucidi olan JEEP’ te artık elektirikli modellerini Türkiye’ye getirmeye başladı.Bugün yapılan dijital bir lansmanla Jeep Compass 4xe tanıtıldı. Özgür SÜSLÜ ve Övgü ÖZARPACI’ ın tanıttığı Yeni compass Plug-in Hibrit  uygulamalı anlatıp yolda da sürüş bilgilerini aktardı.

Özgür SÜSLÜ ve Övgü ÖZARPACI

Elektrifikasyon dünyasına attığı en son adımla, Jeep plug-in hibrit çözümü, Renegade 4xe plug-in hibrit ile başlayarak SUV serisinin efsanevi arazi kabiliyetini artırıyor. Jeep®’in bu en son evrimi, özgürlük, macera, özgünlük ve tutku gibi temel değerlerini tam olarak yansıtıyor.

 

Jeep her zaman yeni segmentlere ve yeni teknolojilere öncülük etmiştir. Efsanesi, 1941’de ilk seri üretilen 4×4 araç olan Willys-Overland ile başladı ve 1949’da Sport Utility Vehicle’ı oluşturan dört tekerlekten çekişli Willys Wagon’un piyasaya sürülmesiyle devam etti. Ünlü arazi yeteneği o zamandan beri dayandı ve şimdi Jeep yolu ile elektrikli hale getiriliyor.

4xe

Jeep Renegade 4xe, verimlilik, performans ve sorumluluk sütunlarına odaklanmıştır. Tam elektrik modunda sıfır egzoz emisyonu sunan yeni 4xe teknolojisi ile şimdiye kadarki en yakıt verimli Jeep SUV olacak.

Jeep Renegade 4xe, yumuşak tepkiler ve hızlanma ile yolda gelişmiş bir sürüş deneyimi sunarken, her türlü arazi mesleğine sadık kalıyor. Elektrik motorunun ürettiği artan tork ve bunu son derece hassas bir şekilde ayarlama yeteneği, aşırı arazi maceraları için her türlü arazide daha da fazla dört tekerlekten çekiş kabiliyeti sağlıyor.

Plug-in hibrit elektrik teknolojisi sayesinde, hibrit modda * CO 2 emisyonları 50 g / km’den daha düşük. Bununla birlikte, Jeep markasının sürdürülebilirliğe odaklanması bundan daha derine iniyor ve en düşük çevresel etkiye sahip olacak şekilde tasarlanmış bir üretim döngüsü sayesinde, bu araçlar yola çıkmadan bile başlıyor.

Her türlü arazide evrimi


Jeep Renegade 4xe, Jeep Renegade’in 2014 yılından beri üretildiği Basilicata’daki (İtalya) FCA Melfi Fabrikasında inşa edildi. Bitki Akademisi fikirler ve deneyler için bir üreme alanıdır ve bir ‘yetenek fabrikası yaratmıştır. ‘, o zamandan beri FCA’nın elektrifikasyon stratejisine önemli katkı sağlayor.

Jeep Renegade 4xe’nin üretimi, Kuzey Amerika dışındaki ilk tam zamanlı Jeep fabrikası olan Melfi’de olmasına rağmen, geliştirme süreci İsveç Laponyasındaki Arjeplog Deneme Sahasında doruğa ulaştı. Jeep Renegade plug-in hibridin, müşterilerin üstesinden gelmek zorunda kalabileceği tüm koşullarda adım adım ilerletilmesi için 3.800 km’ye kadar yol testleri yapıldı. Her koşulda kalite, güvenlik, güvenilirlik ve konforu sağlamak için bir dizi faaliyet gerçekleştirildi.

Yeni plug-in hibrit elektrik teknolojisi, Jeep Renegade’in off-road becerisini artırarak kapasitesini artırırken, aynı zamanda günlük sürüşte yol performansını da artırıyor. Sadece evde değil kumda, çamurda, kayalarda, karda veya buzda değil, aynı zamanda kabiliyeti ve sürüş keyfi de şehirde parlıyor.

JeepRenegadeS_4xe

Off-road sürüşte lider


Yeni Renegade 4xe, plug-in hibrit teknolojisi sayesinde şimdiye kadarki herhangi bir Jeep SUV için en iyi performansı ve sürüş dinamiklerini sunuyor. Kelimenin tam anlamıyla ‘herhangi bir yere gidebilir ve her şeyi yapabilir’ ve neredeyse 80 yıllık bir tarihe dayanan efsanevi 4×4 özelliğine sahiptir.

 

‘Mavi’ tasarım ipuçları yeni Renegade 4xe’yi ayırt ediyor


Jeep Renegade 4xe, çarpıcı mavi Jeep, Renegade ve 4xe rozetleri sayesinde içten yanmalı motor (ICE) muadillerinden farklı. Aracın sol tarafında, arkaya doğru ek bir itme kapağı, şarj portunu kapatır ve 4xe modeline özgüdür.

Kabinin içinde 7 inç TFT renkli ekran ve 8,4 inç dokunmatik ekranlı Uconnect NAV, Apple CarPlay, Android Auto ve DAB radyo standart olarak sunuluyor. Siyah vurgular, Longitude ve Limited kaplamalardaki havalandırma deliklerini, hoparlörleri ve orta konsol çerçevelerini süslerken, Trailhawk süslemesi Yakut kırmızısı vurgulara sahiptir.

Renegade 4xe ayrıca, farklı sürüş modlarını (Otomatik, Kar, Çamur ve Kum) devreye sokmak için yeni bir altı ileri otomatik şanzıman seçici, eAWD modları (4WD Kilit, 4WD Düşük, Yokuş İniş Kontrolü) ile güncellenmiş Selec-Terrain döner kontrol özelliğine sahiptir.

Jeep Renegade 4xe, güç ve performans


Jeep Renegade 4xe, 1.3 litrelik turbo benzinli motoru, arka aks arasında bulunan ve sürüş sırasında veya harici bir elektrik prizi veya şarj noktasından şarj edilebilen 11,4 kWh pil ile çalışan bir elektrik motoruyla eşleştiriyor. Kendi başına, verimli 1.3 litrelik turbo motor 130hp veya 180hp, artı elektrik motoru tarafından üretilen 60hp, Longitude ve Limited versiyonda 190hp veya Trailhawk modelinde 240hp verir. Tork açısından, elektrik motoru 250 Nm üretirken, yanmalı motor 270 Nm üretir. İçten yanmalı motor ve elektrik ünitelerinin kombinasyona sahip.

Tam bir seri


Yeni Jeep Renegade 4xe serisi, tümü dört tekerlekten çekişli (eAWD) ve altı ileri otomatik şanzımanlı üç donanım seviyesi içerir : Longitude, Limited ve Trailhawk.

Alp Beyazı, Buzul, Granit Kristal, Jetset Mavisi, Mavi Gölge, Sting Gri, Kolorado Kırmızısı, Karbon Siyahı ve Katı Siyah dahil olmak üzere 18 farklı dış renk ile çok çeşitli özelleştirme seçenekleri mevcuttur. Bikini ve Omaha Orange ve Limited ve Trailhawk süslemelerine özel ve Matt Green yalnızca Trailhawk’ta bulunabilir. Ek olarak, Renegade 4xe için dört adede kadar özel tekerlek tasarımı mevcuttur.

Güvenlik
Yeni Jeep Renegade 4xe, yüksek görünürlüklü tam LED farlar, Önden Çarpışma Uyarısı ve Şeritten Ayrılma Uyarısı Plus, Akıllı Hız Yardımı ve Trafik İşareti Tanıma ve ön ve arka park sensörleri dahil olmak üzere mevcut en gelişmiş ADAS sistemleri paketiyle birlikte gelir. Jeep Renegade 4xe, bir Jeep modelinde ilk kez sunulan yeni Uykulu Sürücü Algılama sistemine de sahiptir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here