Köpeği Olan Sürücüler Yolda Daha Dikkatli

0
1542

Yapılan bir araştırmada bir köpeğe sahip olan sürücülerin olmayanlara kıyaslandığında  yolda daha dikkatli olduklarını ortaya çıkardı.

Sürücüler arasında yapılan araştırmada evcil hayvanı olan sürücülerin olmayan sürülere oranla yolda daha dikkatli ve çok daha hassas olduğunu gösterdi. yaş grubu ise şöyle sınıflandırılmış; Bu rakam 18-24 yaş grubunda yüzde 69’a yükselirken 55 yaş ve üzeri sürücülerde yüzde 42’ye düşüyor.

Bu araştırma SEAT UK tarafından gerçekleştirildi. Büyükşehirdeki  sürücülerin arabada bir köpekle giderken daha dikkatli olmalarını sağlayan etmenleri sıralarken ortaya çıktı. Bu ankette en yüksek seçeğin başında geliyor. Buna ek olarak, ankete katılanların yüzde 35’i köpeklerini arabada yanlarında bulundurduklarında kendilerini daha sakin hissettiklerini söylüyor.

Siz siz olun aracınızda evcil hayvanınızla seyahat ederken onun da mutlaka güvenlik şartlarını yerine getirin. Onları kabinlerinde taşımanızı ve  güvenlik aksesuarlarının kemerlerinin bağlı olduğuna emin olmadan hareket etmemenizi öneriyoruz.

Unutmayın ki,Sürücülerin seyahat ederken köpeklerini güvende tuttuklarından emin olmaları gerekiyor.  Evcil hayvanları düzgün bir şekilde dizmek için rahat ve güvenli araç içi evcil hayvan aksesuarları bulmak kendi emniyet kemerinizi kullanmak kadar önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here