“Sahte ve düşük kalite far lambası kullanmak kendinizin ve trafikteki diğer sürücülerin hayatını tehlikeye atıyor”

0
1728

Güvenli sürüş için yeni teknolojilere odaklanan ve otomotiv aydınlatma çalışmalarına hız veren OSRAM, sürücüleri düşük kaliteli, kısa ömürlü sahte ürünlere karşı uyarıyor. 

“Sahte ve düşük kalite far lambası kullanmak kendinizin ve trafikteki diğer sürücülerin hayatını tehlikeye atıyor”

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden OSRAM, yol ve sürüş güvenliğiyle ilgili konularda sürücüleri bilgilendirmeye devam ediyor. Sahte lambaların trafikte sürücü ve araçlar için birçok tehlike barındırdığına değinen Osram Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, kullanıcıları sahte lamba konusunda dikkatli olmaları için uyardı.

Can Sürücü
Can Sürücü

Aracınız yanabilir

Sahte lambaların, dağınık ışık ve renkleriyle trafikteki diğer sürücüler için körlüğe varacak şekilde tehlike yarattığına değinen Can Sürücü, “Orijinal olmayan far lambası kullanmak bir nevi hayatınızı riske atmaktır. Ayrıca belli bir standardı olmayan kalitesiz ürünler, kullanılan hammaddenin ve metalin istikrarsızlığı gibi sebeplerden dolayı aracınızın zarar görmesine sebep olabilir. Gerekli standartlara uygun olmadan üretilen ve satılan lambalar aracınızda kısa devreye sebep olarak, aracın yanmasına dahi yol açabilir” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here