Sharz.net “10 Numaralı” Şarj Lisansını Aldı

0
652

Sharz.net, hız kesmeden yatırımlarına devam ederken, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK tarafından araç şarj işletmecisi lisansını alan ilk 10 şirketten biri oldu.

Ülkemizde şarj ağı lisansı almak için girişimde bulunan otomobil markası ve Enerji şirketine yazılım ve donanım alt yapısı sağlayan, 300 şarj noktasıyla da Türkiye’nin en yaygın şarj ağlarından birisine sahip olan Sharz.net, şarj işletmecisi lisansını alan ilk on şarj operatörü şirketinden biri oldu. 2019 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 300 şarj istasyonunu bünyesinde bulunduran Sharz.net, aynı zamanda 6 adet lisans alma başvurusunda bulunan şirkete de alt yapı desteği sağlıyor.

sharz-genel-koordinatoru-ayse-ece-sengonul.jpgKonuyla ilgili görüşlerini aktaran Sharz.net Genel Koordinatörü Ece Şengönül “Ülkemizin elektrikli araçlar dünyasında öncü olacak ülkeler arasında yer alabilmesi için 3 yıldır gece gündüz çalışarak üzerimize düşen görevleri yapmaya gayret ediyoruz. Kamu, özel sektör ve sürücülere elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. EPDK’dan 10 numaralı lisansımızı elden teslim aldık. Geçtiğimiz günlerde de Şarj Mevzuatı maddesine uygun olarak hizmet tarifemizi kWs olarak revize eden ilk şarj işletmecisi unvanını kazandık. Bugüne kadar ülkemize 20 Milyon TL’lik yatırım yaparak sektöre önemli bir katma değer sağladığımıza inanıyoruz. Lisans alan ve alacak yeni şirketler ile şarj istasyonlarımızı ortak kullanıma açarak müşterilerimizin veya lisanslı diğer şirketler müşterilerinin daha geniş alanlarda şarj edebilme olanağına kavuşmasını istiyoruz. 1 yıl içinde istasyon ağımızı 50 adet yeni istasyonla 350’ye ulaştırarak elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasına öncülük etme misyonumuzu sürdürmeyi hedefliyoruz. Daha çok çalışacağız ve herkese destek olmaya devam edeceğiz. Tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here