Connect with us

Otomotiv

Chery, Yüksek Kalitesiyle Dünya Devleriyle Aynı Ligde Yer Aldı!

 Uluslararası pazarlarda genişlemek için kolları sıvayan Chery, dünyanın önde gelen tedarik şirketleriyle el ele vererek kalite seviyesini yükseltmeye devam ediyor. Bu kapsamda Chery, otomotiv endüstrisinin dönüşümünü kolaylaştırmak ve küresel müşteriler için daha akıllı, verimli ve konforlu bir seyahat deneyimi sağlamak için daha fazla ortakla el ele veriyor. Bu hamlenin sonuçlarını şimdiden almaya başlayan Chery, dünyaca ünlü pazar araştırması ve danışmanlık şirketi J.D. Power tarafından yayınlanan “2022 Çin İlk Kalite Araştırması”nda, birçok ana akım ortak girişim marka arasında ilk 10 sıralamasında dokuzuncu sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

 

Çin’in en büyük otomotiv üreticisi olan Chery, uluslararası pazarlardaki genişleme hamlesini yüksek teknolojili güçlü ürünleriyle son sürat devam ettiriyor. Güçlü motor seçenekleri, daha üst sınıflarda sunulan zengin donanımı ve şık tasarım anlayışıyla birbirinden iddialı modeller geliştiren marka, yüksek kalite seviyesini yakalayabilmek için yaptığı çalışmaların meyvelerini toplamaya devam ediyor.

En kaliteli 10 üreticiden biri Chery!

Dünyaca ünlü pazar araştırması ve danışmanlık şirketi J.D. Power tarafından yayınlanan “2022 Çin İlk Kalite Araştırması”na göre Chery, birçok ana akım ortak girişim marka arasında ilk 10 sıralamasında dokuzuncu sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı. Ayrıca Chery’nin başarılı modellerinden TIGGO ve ARRIZO ailesi de kendi segmentlerinde pazar lider oldu. “Kalite ve teknolojiyle ihracatta sıçrama ve uluslararası pazarlara geçiş” felsefesi Chery için, 20 yıl üst üste Çin otomobil markaları içinde en iyi ihracatçı olmak için önemli bir motto oldu. Kuruluşundan bu yana bu mottoya odaklanarak temel teknolojiler üzerinde sürekli araştırma ve geliştirme yapan Chery, 20 yıldan uzun süredir teknolojiye yatırım yapıyor. Bu süreçte 5 Ar-Ge merkezi kuran markanın Ar-Ge merkezlerinde, çoğu Jaguar Land Rover, GM ve Ford gibi tanınmış otomobil şirketlerinin üst düzey teknik yeteneklerinden olmak üzere 10’un üzerinde ülkeden 7 bin kişi çalışıyor.

17 binin üzerinde patentle asırlık markaları solladı! 

Chery, bugüne kadar 17 binin üzerinde patent alarak Avrupa ve Amerika’daki asırlık markaları geride bıraktı. Temel teknolojilerde bağımsız Ar-Ge gücünü artırmaya odaklanan Chery, diğer yandan da sağlam bir ortaklık kurmak ve güçlü bir tedarik

zinciri oluşturmak için uluslararası premium parça tedarikçileriyle el ele veriyor. Bu iş birliklerinin önemli sonuçlarından biri de markanın amiral gemisi TIGGO 8 PRO olarak öne çıkıyor. Araçta kullanılan şanzımanı dünyanın en iyi üç şanzıman üreticisinden biri olan Getrag üretiyor. Getrag, TIGGO 8 PRO’ya, Mercedes-Benz ve BMW ile aynı 7DCT çift kavramalı şanzımanı sağlıyor. Aracın premium lastiklerini ise asırlık bir lastik şirketi olan Coopertires sağlıyor. Premium ses sistemleri üreticisi Sony, TIGGO 8 PRO’ya sadece otomotiv ses ürünleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda özel bir “Altın kulak” ekibi ile özel ayar hizmeti de sunuyor. Böylece TIGGO 8 PRO, yolcularına üst seviye ses ve video deneyimi yaşatıyor. Aracın aküsünü ise dünyanın en büyük tedarikçilerinden biri olan CATL sağlıyor. Gövde elektronik stabilite sistemi de Jaguar Land Rover ile aynı kökene sahip ve Bosch tarafından sağlanıyor.

Parçalar gibi üretim sürecinde de kalite yüksek!

Uluslararası premium parça tedarikçileri TIGGO 7 PRO için de parça tedarik ediyor. BAES, motor yönetim sistemini sağlıyor. Valeo klima sistemini tedarik ederken, camlar Fuyao ve emniyet kemerleri Autoliv imzasını taşıyor. Ayrıca Continental, Bosch, BorgWarner, Adient ve Eaton gibi sektörün öncülerinden olan tedarikçileri bulunuyor. En iyi tedarikçilerle el ele vermek, sadece Chery’nin kalitesini üst seviyeye taşımakla kalmıyor, aynı zamanda Chery markasının tüm endüstri tarafından kabul görmesini de sağlıyor. Sektörün ileri standartlarını esas alan Chery, aynı zamanda kapsamlı bir şekilde yükseltilmiş üretim ölçeği, üretim teknolojisi ve yönetim süreci ile kaliteli bir üretim süreci elde etmek için yüksek verimlilik, otomasyon, şeffaflık ve dijitalleşme avantajlarına sahip bir üretim tesisi kurdu. Uluslararası pazarlardaki genişlemesini hızlandırmaya devam eden Chery, otomotiv endüstrisinin dönüşümünü kolaylaştırmak ve küresel müşteriler için daha akıllı, verimli ve konforlu bir seyahat deneyimi sağlamak için daha fazla ortakla el ele verecek.

Continue Reading
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektrikli Otomobiller

Tesla Çin’de rakibi BYD’ye karşı kan kaybediyor

ABDli elektrikli araç üreticisi Tesla Nisan ayında 62 bin167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi. Çinli rakibi BYD’nin satışları ise 312 bin 48 adet oldu.Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Çin üretimi araç satışı Nisan’da bir önceki yıla göre yüzde 18 azaldı.

Çin Binek Araç Birliği verilerine göre, elektrikli araç üreticisi Tesla, 2024 yılı Nisan ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla %18 azalışla 62 bin 167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi.

Çin’de üretilmiş Model 3 ve Model Y araçlarının teslimat rakamlarında, Mart ayına kıyasla %30,2 azalış görüldü.

BYD’NİN SATIŞLARI %49 ARTTI

Şirketin Çinli rakibi BYD geçen yılın aynı ayına kıyasla %48,97 artışla 312,048 adet araç satışı gerçekleştirdi.

Continue Reading

Otomotiv Sektörü

Hyundai Open Golf Turnuvası Ödülleri Takdim Edildi

Hyundai ve Kemer Golf Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği turnuvanın kazananları ödüllerini aldı. Turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken yarışmacılar birincilik için hünerleri sergiledi.

Şampiyonlara ödüllerini Hyundai Assan ve Kemer Golf Kulübü üst düzey yöneticileri verdi.

Ülkemizdeki sanatsal ve sportif etkinliklerine desteklerini sürdüren Hyundai Assan, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Kemer Golf Kulübü ile birlikte özel bir turnuva düzenledi. Yarışmacılar ve onları yalnız bırakmayan sporseverler, ilk olarak 11 Mayıs Cumartesi günü turnuvanın başlangıcına tanık oldular. Hyundai Open Golf Turnuvası, tecrübeli yarışmacılar arasındaki rekabete de sahne oldu. Toplam 14 kategoriden oluşan turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken, kupa töreni ise 12 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. Hyundai Open Golf Turnuvası 2024 Kadınlar A kategorisinde Fatma Aytaş birinci olurken Erkekler A kategorisinde ise Ayhan Elmas zafere ulaştı. Oldukça heyecanlı ve keyifli geçen Hyundai Open Golf Turnuvası, aynı zamanda sanat ve iş dünyasından ünlü isimleri de bir araya getirdi. Türkiye Golf Federasyonu’nun yönetiminde gerçekleştirilen turnuvanın kupa törenine Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Hyundai Assan Satış Direktörü Jong Weon Choi ve diğer üst düzey yöneticiler katılarak ödül törenindeki heyecana ortak oldu. Ayrıca Hyundai Assan, turnuva boyunca yeni elektrikli modelleriyle bir test sürüşü etkinliği de düzenledi. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Yeni KONA Elektrik, IONIQ 5 ve IONIQ 6, Kemer Country Golf ziyaretçileri tarafından test edildi.

Hyundai Assan, geleneksel olarak her yıl düzenlenen turnuvalara sponsor olarak sporun çeşitli dallarındaki sürdürülebilirliğini desteklerken aynı zamanda 7’den 70’e herkesin daha fazla sosyalleşmesi adına gerekli girişimlerde bulunmaya devam edecek.

Continue Reading

Elektrikli Otomobiller

Nisanda satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg oldu

Türkiye elektrikli otomobil pazarında nisan ayında satış lideri 3 bin 3 adetle Togg olmaya devam etti.

AA muhabirinin Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerinden derlediği bilgilere göre, 2024 Nisan’da otomobil ve hafif ticari araç satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 azalarak 75 bin 919 adet oldu.

Nisanda otomobil satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,61 azalarak 61 bin 448 olurken hafif ticari araç satışları da yüzde 28,6 azalışla 14 bin 471 şeklinde gerçekleşti.

Söz konusu dönemde otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık nisan ayı ortalama satışlarına göre ise yüzde 16,2 büyüme gösterdi.

“Tam elektrikli” otomobil satışları yüzde 266,2 arttı

Nisan ayında “tam elektrikli” otomobil satış sayısı yüzde 266,2 artışla 6 bin 97 oldu. Tam elektrikli otomobillerin toplam satışlar içindeki payı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 2,2’den yüzde 9,9’a, hibrit otomobillerin payı yüzde 11,3’ten yüzde 17,4’e yükseldi.

“Tam elektrikli”, “uzatılmış menzil elektrikli” ve “hibrit” araçlar ele alındığında, toplam pazarın yüzde 28,1’inin, içinde elektrikli motor da bulunan araçlardan oluştuğu görüldü.

Togg T10X pazar lideri olmaya devam etti

ODMD verilerine göre, elektrikli otomobil markaları arasında yükselişi devam eden Togg, nisanda da pazar liderliğini sürdürdü.

Nisanda 3 bin 3 adet satılan Togg, en yakın rakibine 2 bin 264 adet fark attı.

Bu dönemde Togg’un elektrikli otomobil pazar payı yüzde 49,25 olarak kayıtlara geçti. Bir diğer ifadeyle satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg T10X oldu.

Yılın 4 aylık verilerine bakıldığında ise Togg’un elektrikli satışlarında pazar payı 7 bin 148 satışla yüzde 35,29 seviyesinde gerçekleşti.

En fazla satılan elektrikli modeller

Elektrikli otomobil pazarına model bazlı bakıldığında nisanda Togg T10X’in ardından satışlarda 739 adetle SsangYong Torres ve 361 adetle BMW X1 sıralandı.

Hyundai IONIQ 5, 239 adetle dördüncü ve Volvo XC40 da 185 adetle beşinci sırada yer aldı.

ABD merkezli otomobil üreticisi Tesla ise 27 satış gerçekleştirdi.

AA

Continue Reading

Popüler