Hayat için ikinci kez “kaputa vur”!

0
1990

ikinciyeni.com, geçtiğimiz yıl başlattığı ve farkındalık videosunun 25 milyon defa izlendiği #kaputavur kampanyasına hız kesmeden devam ediyor. Kampanyaya bu yıl Müzisyen Burhan Öçal’ın yanı sıra Kötü Kedi Şerafettin de eşlik ediyor.

Kampanya videosunda bu yıl ikinciyeni.com web sitesinde ve mobil uygulamasının içerisinde yer alan “Sürücüler İçin Hayvanları Koruma Kitapçığı”da duyuruluyor.

İkinci el araç sektöründe referans noktası haline gelen ikinciyeni.com, geçtiğimiz yıl büyük ses getiren projesine bu sene de devam ediyor. Geçtiğimiz yıl büyük beğeni toplayan farkındalık filminde bu sene, Müzisyen Burhan Öçal’ın yanında Türkiye’nin en ünlü kedisi Kötü Kedi Şerafettin de rol alıyor.

Kedilerin ısınmak için kış aylarında araçların kaputlarını tercih etmesinden yola çıkılan film, Burhan Öçal’ın kaputa vurmasıyla başlıyor. Kötü Kedi Şerafettin’in tepkisiyle devam eden filmde, araç sahiplerine kaputa vurarak bir kedinin hayatını kurtarabilecekleri anlatılıyor. Filmde ayrıca, ikinciyeni.com web sitesinde ve uygulamasının içerisinde de yer alan “Sürücüler İçin Hayvanları Koruma Kitapçığı”nın duyurusu da yapılıyor.

Sokak hayvanlarını korumak için herkesin mutlaka küçük de olsa bir şeyler yapabileceğini belirten Garenta ve ikinciyeni.com Pazarlama Müdürü Zeyno Ertaş Şahinkaya, “Geçtiğimiz yıl hazırladığımız film büyük beğeni topladı. 25 milyon gibi yüksek bir izlenme rakamına ulaşan filmimizde bu sene Kötü Kedi Şerafettin ile bir sürpriz yaptık. Aynı zamanda ikinciyeni.com web sitesinde ve uygulamasının içerisinde yer alan ‘Sürücüler İçin Hayvanları Koruma Kitapçığı’nın duyurusunu da bu filmimizle yapıyoruz. Sosyal medyada #kaputavur etiketiyle geçtiğimiz yıl başlattığımız farkındalık projesinde, dünyaca ünlü Müzisyenimiz Burhan Öçal’ın desteğiyle bu çağrımızı bu yıl daha geniş kitlelere yayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Burhan Öçal: “Sanatçının görevi sadece insanları eğlendirmek değildir”

Sokakta yasayan kediler için ikinci defa böyle keyifli bir projeye dahil olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Burhan Öçal, projenin etkisinin her sene katlanarak büyüyeceğinin altını çizdi. Öçal “Biz sanatçılar her zaman topluma örnek olmalıyız. Sanatçının görevi sadece insanları eğlendirmek değildir, aynı zamanda da toplumun genelini ilgilendiren konularda geleceğe ışık tutmaktır. Her canlının yaşam hakkı, bu anlamda hepimizin sorumluluğunda ve ben de bu sorumlulukla ikinciyeni.com’dan gelen teklifi bir kez daha büyük bir hevesle kabul ettim. Eğer bu projeyle tek bir kedinin dahi yaşamasını sağlarsak çok mutlu olacağım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here