Connect with us

Otomotiv

Pirelli İle Bu Kış Güvenli, Konforlu Ve Kolay Geçecek

Yenilikçi teknolojileri ve 150 yıllık deneyimi sayesinde farklı zeminlere ve kullanım koşullarına uygun çözümler yaratan Pirelli, kış mevsiminde de sürücülerin yanında oluyor. Pirelli geniş ürün yelpazesi ile her ihtiyaca yönelik ürünler sunarken, kış lastiklerini teşvik edecek uygulamaları ile de öne çıkıyor.

Geliştirdiği yeni teknolojili ürün ve hizmetlerle pistlerdeki deneyimini yollara taşıyan Pirelli, kış lastiklerinde güvenli sürüş için binek araçlardan 4×4’e ve hafif ticari araçlara kadar farklı segmentlerde geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Kış mevsiminde uzun yol yapan ve her türlü soğuk havada en iyi performansı elde etmek isteyen sürücülerin kış lastiklerini tercih etmeleri gerektiğini vurgulayan Pirelli, hava sıcaklıklarının +7°C’nin altına düştüğü durumlarda yaz lastiklerinin etkisinin azaldığı konusunda da kullanıcıları uyarıyor.

 Pirelli kullanıcı dostu uygulamaları ile kış lastiklerini teşvik ediyor

Her sene olduğu gibi bu sene de kış lastiklerinin kullanımını teşvik etmek isteyen Pirelli, sürücülerin yaz/kış lastikleri değişimi veya yeni lastik ihtiyaçlarında Pirelli.com.tr adresi üzerinden kendilerine en yakın mağazadan randevu almalarını sağlıyor ve müşterilerinin lastik değişim işlemlerini kolayca gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Pirelli’nin kış lastiğine geçenlere sağladığı bir diğer ayrıcalık ise kullanmadıkları yaz lastiklerini uygun koşullarda muhafaza etmeye yarayan lastik oteli. Pirelli müşterileri, Pirelli yetkili satıcılarının sunduğu lastik oteli hizmeti sayesinde yaz lastiklerini kuru, serin, güneş ışığı almayan, asit ve yağ benzeri kimyasallardan uzak güvenli bir ortamda koruyabiliyorlar. Diğer yandan Pirelli, bu kış lastiklerini değiştirmek isteyen müşterilerine 2 avantajlı kampanya sunuyor. 1 Ekim – 31 Aralık tarihleri arasında Yapı Kredi World’e özel vade farksız 8 taksit imkanı sunan Pirelli, ayrıca Tyrelife Lastik Garantisi kapsamında müşterilerine hasar gören bir lastiğini hiçbir ek ücret ödemeden delinme, çarpma veya yanma gibi dış etkenlerin sebep olduğu kasıtlı olmayan hasarlar durumunda koruma altına alma fırsatı da sağlıyor. Kampanyadan, Pirelli Yetkili Satıcılarından tek seferde en az 4 adet Pirelli marka 17’’ jant ve üzeri Oto, SUV (4×4), Dört Mevsim veya Hafif Ticari (en fazla 3.500kg) araç lastiği alan müşteriler ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Pirelli kış lastikleri üstün yol tutuşu, güvenli frenleme ve mükemmel çekişi garanti ediyor

Spor otomobillerden lüks sedanlara, şehir içi araçlardan ağır kış koşulları ve motor sporlarında kullanılan lastiklere dek farklı araçlara yönelik lastikleriyle öne çıkan Pirelli, 150 yıllık tecrübesini yenilikçi teknolojiler ile buluşturuyor. Pirelli patladığında dahi yol alabilen Run Flat lastiklerimacunumsu tabakasıyla kendini tamir edebilen Sealinside özellikli lastikleri ve daha sessiz ve konforlu bir sürüş sağlayan Gürültü Engelleme Sistemi – PNCS (süngerli) özelliğine sahip ürün yelpazesiyle kış dönemi için karlı, ıslak ve kuru koşullarda maksimum performans vaat ediyor. Kış lastiklerinin yanaklarında M+S (M=Çamur, S=Kar) ve 3PMSF (Üç Tepeli Dağ İçerisinde Kar Tanesi içeren sembol) işaretleri yer alıyor.

Farklı ihtiyaçlara özel kış lastikleri Pirelli’de

Pirelli’nin kış lastikleri, hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğünde dahi güçlü performans sergileyen “daha yumuşak” hamurları sayesinde kavramanın zayıf olduğu yüzeylerde bile üstün yol tutuşunu, mükemmel çekişi ve güvenli frenlemeyi garanti ediyor. Kış lastiği hamurlarının kimyasal özellikleri, yaz lastiklerine kıyasla ıslak zeminde frenlemenin ciddi oranda kısalmasına (%15’e varan oranda) ve karla kaplı yollarda daha kısa mesafede frenlemeye (%50’ye varan oranda) imkan veriyor. Kış lastiklerinin özel sırt desenleri de üstün performans düzeylerini yakalamaya katkıda bulunuyor. Karı toplayan kılcal kanallı desen tasarımı sayesinde “lastik yüzeyinin kar ile kaplanarak, karlı yüzeyde çekiş” sağlamasını iyileştirirken, zincir kullanmadan maksimum hareket kabiliyeti sağlanıyor. Ayrıca geniş oluklar da suyun hızlı ve etkin bir şekilde atılmasını sağlayarak suda kızaklama tehlikesini önleyip maksimum güvenlik sunuyor.

SUV’lar için kış uzmanı: Scorpion Winter 2

Yüksek performanslı SUV’lar için kış uzmanı olarak geliştirilen TÜV SÜD onaylı Scorpion Winter 2, kış koşullarında emniyet ve performanstan ödün vermiyor.  Karı daha fazla sıkıştırabilen desen tasarımıyla öne çıkan Scorpion Winter 2’de üç boyutlu kılcal kanallar karda, ıslak ve kuru zeminde mükemmel frenleme performansı ve kilometre ömrü vadediyor. Scorpion Winter 2’nin ana kanal olukları ekstra su tahliyesi sağlarken sürücüler optimize edilmiş suda kızaklama performansı ile güvenli sürüşün keyfini yaşıyor. Scorpion Winter 2’de kullanılan, yağmurda ve karda performansı artırabilen yenilikçi bir sıvı polimer sistemi kullanılarak geliştirilen olağanüstü hamur da dayanıklı yapısı ile öne çıkıyor.

Üst düzey araçlara mükemmel performans: Winter Sottozero 3

Üstün sürüş performans sergileyen, geniş bir üst segment premium otomobil yelpazesi için özel olarak tasarlanan kış lastiği Winter Sottozero 3, fonksiyonel hamur karışımı ile tüm kış koşullarında mükemmel yol performansı yaratıyor. Winter Sottozero 3’ün yönlü çift oklu taban deseni kış koşullarında eşsiz bir çekiş sağlarken 3D lamel teknolojisi de kuru zeminde artırılmış direksiyon hakimiyeti ve azaltılmış fren mesafesi ile göz dolduruyor. Winter Sottozero 3’teki daha geniş kanallar da sürücülerin ıslak zeminde mükemmel direksiyon hakimiyeti kurmasını ve frenleme performansı açısından da istedikleri sonucu elde etmelerini sağlıyor.

Kışın kalıplarını yıkıyor: P Zero Winter

Otomobil üreticileri ile ortak geliştirme, kusursuz uyum ve yüksek performansı her zaman temel değerleri arasında tutan P Zero Winter, bu felsefesini kış sezonunda da koruyor. Yüksek lamel yoğunluklu iç omuzlar ve karlı zeminde çekiş ve frenlemeyi üst düzeye çıkaran yanal ve çapraz kanalları ile iddiasını ortaya koyan P Zero Winter, zorlu hava koşullarında bile yaz lastikleri ile aynı sürüş hissini yaratıyor. P Zero Winter’ın hamur yapısı, sırt deseni ve teknik geliştirmeleri de yüksek kar çekişi ve ekstra frenleme imkanı sunuyor.

Güvenlik ve konfor vadediyor: Cinturato Winter 2

Kış mevsiminde üstün performans sağlayan yenilikçi hamur karışımı ve üç boyutlu kılcal kanallı deseni ile fark yaratan Cinturato Winter 2, modern otomobiller ve CUV’ların bir parçası olarak konumlanıyor. Cinturato Winter 2’nin desen yapısındaki doğrusal kılcal kanallar lastik aşındıkça yerini zikzak şekilli yeni kanallara bırakıyor. Böylece lastiğin ömrü boyunca kuru, ıslak ve karlı zeminde yol tutuşu garanti ediliyor. Islak ve karlı zeminde yüksek performansından ödün vermeden artırılmış kilometre ve uzun ömür sunan Cinturato Winter 2, önemli ölçüde azalan gürültü seviyesi ile sürücülere kış sezonunda konfor sağlıyor. Ayrıca bu lastikler kış koşullarında gösterdikleri sınıfının lideri performansla ünlü Alman belgelendirme kuruluşu TÜV SÜD tarafından Performans işareti almaya uygun görülmüştür.

Ticari araçlar da kışın rahat ediyor: Carrier Winter

Pirelli’nin hafif ticari araçlara özel geliştirdiği Carrier Winter lastikleri, ıslak zeminde fren mesafelerini önemli ölçüde azaltarak yol tutuş performansını yükseltiyor. Carrier Winter’ın yüksek oranda silika içeriğine sahip kauçuk bileşiği ve karkas yapısı sürücüler için güvenlikten vazgeçmeden çok daha yüksek kilometre ömrü sunarken %10 oranında azaltılmış dönme direnci de yakıt tüketimini azaltıyor. Hızlı su tahliyesi ile suda kızaklama riski minimuma indiren Carrier Winter, şehir trafiğinde veya şehirler arası yolculuklarda kış mevsiminde de yüksek performans ve güvenli sürüş keyfi sunuyor.

Elektrikli araçlar da kışa hazır

Pirelli’nin elektrikli otomobiller ve şarj edilebilir araçlar için geliştirdiği Pirelli Elect Ailesi kış lastikleri P Zero, Cinturato ve Scorpion ailelerine entegre edilerek markanın elektrifikasyon trendinde geldiği noktayı ortaya koyuyor. Pirelli’nin dünyanın önde gelen tüm otomobil üreticileriyle iş birliği sayesinde orijinal ekipman lastiklere entegre edilebilen Elect teknolojisi lastiklerin yanağındaki özel bir işaretle tanınabiliyor. Daha düşük batarya tüketimi, elektrikli motorlardaki daha yüksek torkun yönetimi ve aracın ağırlığının optimal düzeyde desteklenmesi gibi konularda elektrikli araçların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Elect lastikleri, kış mevsiminde de sürücülere verimli, güvenli ve çevre dostu bir sürüş keyfi sunuyor. Oldukça yeni ama hızla büyüyen elektrikli otomobil sektörü için kış lastikleri söz konusu olduğunda Pirelli Elect premium ve prestij pazarının %65’inden fazlasını kapsıyor (prestij otomobillere yönelik lastiklerde Pirelli’nin payı %80’i aşıyor). Öyle ki, Elect homologasyonlarının sayısı sadece 2021 yılında 250’yi aşarak 2020 itibarıyla toplam sayının iki katına çıktı. Bu sayı, Pirelli’nin elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobiller için onaylı homologasyonlarda en büyük paya sahip lastik üreticisi olduğunu vurgu

Continue Reading
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektrikli Otomobiller

Tesla Çin’de rakibi BYD’ye karşı kan kaybediyor

ABDli elektrikli araç üreticisi Tesla Nisan ayında 62 bin167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi. Çinli rakibi BYD’nin satışları ise 312 bin 48 adet oldu.Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Çin üretimi araç satışı Nisan’da bir önceki yıla göre yüzde 18 azaldı.

Çin Binek Araç Birliği verilerine göre, elektrikli araç üreticisi Tesla, 2024 yılı Nisan ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla %18 azalışla 62 bin 167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi.

Çin’de üretilmiş Model 3 ve Model Y araçlarının teslimat rakamlarında, Mart ayına kıyasla %30,2 azalış görüldü.

BYD’NİN SATIŞLARI %49 ARTTI

Şirketin Çinli rakibi BYD geçen yılın aynı ayına kıyasla %48,97 artışla 312,048 adet araç satışı gerçekleştirdi.

Continue Reading

Otomotiv Sektörü

Hyundai Open Golf Turnuvası Ödülleri Takdim Edildi

Hyundai ve Kemer Golf Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği turnuvanın kazananları ödüllerini aldı. Turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken yarışmacılar birincilik için hünerleri sergiledi.

Şampiyonlara ödüllerini Hyundai Assan ve Kemer Golf Kulübü üst düzey yöneticileri verdi.

Ülkemizdeki sanatsal ve sportif etkinliklerine desteklerini sürdüren Hyundai Assan, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Kemer Golf Kulübü ile birlikte özel bir turnuva düzenledi. Yarışmacılar ve onları yalnız bırakmayan sporseverler, ilk olarak 11 Mayıs Cumartesi günü turnuvanın başlangıcına tanık oldular. Hyundai Open Golf Turnuvası, tecrübeli yarışmacılar arasındaki rekabete de sahne oldu. Toplam 14 kategoriden oluşan turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken, kupa töreni ise 12 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. Hyundai Open Golf Turnuvası 2024 Kadınlar A kategorisinde Fatma Aytaş birinci olurken Erkekler A kategorisinde ise Ayhan Elmas zafere ulaştı. Oldukça heyecanlı ve keyifli geçen Hyundai Open Golf Turnuvası, aynı zamanda sanat ve iş dünyasından ünlü isimleri de bir araya getirdi. Türkiye Golf Federasyonu’nun yönetiminde gerçekleştirilen turnuvanın kupa törenine Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Hyundai Assan Satış Direktörü Jong Weon Choi ve diğer üst düzey yöneticiler katılarak ödül törenindeki heyecana ortak oldu. Ayrıca Hyundai Assan, turnuva boyunca yeni elektrikli modelleriyle bir test sürüşü etkinliği de düzenledi. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Yeni KONA Elektrik, IONIQ 5 ve IONIQ 6, Kemer Country Golf ziyaretçileri tarafından test edildi.

Hyundai Assan, geleneksel olarak her yıl düzenlenen turnuvalara sponsor olarak sporun çeşitli dallarındaki sürdürülebilirliğini desteklerken aynı zamanda 7’den 70’e herkesin daha fazla sosyalleşmesi adına gerekli girişimlerde bulunmaya devam edecek.

Continue Reading

Elektrikli Otomobiller

Nisanda satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg oldu

Türkiye elektrikli otomobil pazarında nisan ayında satış lideri 3 bin 3 adetle Togg olmaya devam etti.

AA muhabirinin Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerinden derlediği bilgilere göre, 2024 Nisan’da otomobil ve hafif ticari araç satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 azalarak 75 bin 919 adet oldu.

Nisanda otomobil satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,61 azalarak 61 bin 448 olurken hafif ticari araç satışları da yüzde 28,6 azalışla 14 bin 471 şeklinde gerçekleşti.

Söz konusu dönemde otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık nisan ayı ortalama satışlarına göre ise yüzde 16,2 büyüme gösterdi.

“Tam elektrikli” otomobil satışları yüzde 266,2 arttı

Nisan ayında “tam elektrikli” otomobil satış sayısı yüzde 266,2 artışla 6 bin 97 oldu. Tam elektrikli otomobillerin toplam satışlar içindeki payı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 2,2’den yüzde 9,9’a, hibrit otomobillerin payı yüzde 11,3’ten yüzde 17,4’e yükseldi.

“Tam elektrikli”, “uzatılmış menzil elektrikli” ve “hibrit” araçlar ele alındığında, toplam pazarın yüzde 28,1’inin, içinde elektrikli motor da bulunan araçlardan oluştuğu görüldü.

Togg T10X pazar lideri olmaya devam etti

ODMD verilerine göre, elektrikli otomobil markaları arasında yükselişi devam eden Togg, nisanda da pazar liderliğini sürdürdü.

Nisanda 3 bin 3 adet satılan Togg, en yakın rakibine 2 bin 264 adet fark attı.

Bu dönemde Togg’un elektrikli otomobil pazar payı yüzde 49,25 olarak kayıtlara geçti. Bir diğer ifadeyle satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg T10X oldu.

Yılın 4 aylık verilerine bakıldığında ise Togg’un elektrikli satışlarında pazar payı 7 bin 148 satışla yüzde 35,29 seviyesinde gerçekleşti.

En fazla satılan elektrikli modeller

Elektrikli otomobil pazarına model bazlı bakıldığında nisanda Togg T10X’in ardından satışlarda 739 adetle SsangYong Torres ve 361 adetle BMW X1 sıralandı.

Hyundai IONIQ 5, 239 adetle dördüncü ve Volvo XC40 da 185 adetle beşinci sırada yer aldı.

ABD merkezli otomobil üreticisi Tesla ise 27 satış gerçekleştirdi.

AA

Continue Reading

Popüler