Test Sürüşü: Fiat Panda City Cross

0
1617

  Ekonomikoto.com’ un test köşesi konuğu Fiat Panda. Uzun yıllardır üretilen ve özellikle 4×4 versiyonu ile beklentilerin üzerinde sürüş performansı sunması ile kendinden bahsettirmeye devam ediyor. Fiat Panda City Cross, önden çekişli olmasına rağmen normalden yüksek görünen yapısı ve sanki her an araziye çıkacakmış gibi donanıma sahip olması ile dikkat çekiyor.

Bu sevimli otomobilin rengi biraz ilginç. 4 günlük test sürüşünde bilhassa işe gidiş geliş saatlerinde aracı taksi zannedenlerin tepkisiyle karşılaştım. Hatta niye durmuyorsun diye mırıldananlar dahi oldu. Sarı renk dikkat çekiyor ama taksi ile karıştırıldığı için olduğu bir gerçek.

Panda City Cross’un önden görünümü oldukça sempatik. Taponun altındaki korumalar arazide aracın etkilenmemesi için yapılmış. Açıkçası çok fazla asfalttan uzaklaşma şansımız olmadı. Buna rağmen şehir içinde havalı yapısı kendine bol bol baktırdı. Farlar dışında ilave gibi duran sis farları da oldukça şık ve bir o kadar da dikkat çekici. Yanda ve arkada yine araziye uygun tasarlanan detaylar dikkat çekiyor. Siyah renk jantlarsa aracın siyah detayları ile tam uyum içinde. Stop grubunun etrafı da siyah renkli olması uyumu artırıyor.

Aracın içi tam benim sevdiğim tarzda karmaşan uzak ve sade. Sadece cam butonları da kapıda olsa iyi olurdu. Vitesin orada buluna butonlara alışmak çok zaman almıyor. Orta konsol ve diğer detaylar rahat ve ergonomik. El freni klasik yapısından uzak. Ön koltuklar konfor konusunda sorunsuz ama önde uzun boylu biri varsa arka koltuk biraz sıkıntılı olabilir.

Panda City Cross’ta, rüştünü ispatlamış 1.2 litrelik 69 HP gücünde yüksek verimliliğe sahip benzinli Fire motor görev yapıyor. 102 Nm torka sahip olan araç 5 ileri manuel şanzımanla satılıyor. Otomobilin maksimum hızı 155 km/s ve 0-100 km/s hızlanma değeri ise 14.5 saniye.Aracın ortalama tüketim değeri ise 5.5 lt/100 km.

Eğlenceli bir otomobil istiyorsanız Panda City Cross, tam size göre. Detaylara boğulmadan saf sürüş keyfi yaşamak için ideal.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here