Toyota’dan Otomotiv Basınına Anlamlı Destek!

0
1312
Ali Haydar Bozkurt
Ali Haydar Bozkurt

Toyota’dan zor zamanlar geçiren Otomotiv basınına anlamlı bir destek. İçinde bulunduğumuz zor durumu yakından inceleyen Toyota Türkiye, diğer sektörler gibi zor bir dönemden geçeren otomotiv basın sektörüne destek vereceğini açıkladı.

Ali Haydar Bozkurt imzasıyla yapılan açıklamada şöyle:

“Tüm dünyanın içinden geçmekte olduğu zorlu bir süreci yaşıyoruz. Bu süreç hepimizi etkilemekte; sosyal yaşantımızın yanı sıra, ekonomiye ve dolayısıyla işlerimize de olumsuz yansımaktadır.

Ali Haydar Bozkurt

100 yılda bir gelen böylesine zorlu ve “Kurtuluş Savaşı” olarak adlandırdığımız bu süreçte; firma olarak biz de öncelikle temel sorumluluklarımızı yerine getirirken, çalışanlarımızın ve ailelerinin mağdur olmadan bu süreci atlatmaları için önlemler almaktayız.

Toyota  olarak satışlarımızın ve buna bağlı olarak gelirlerimizin düşmeye başladığı içinde bulunduğumuz dönemde ve önümüzdeki aylarda durumun daha da olumsuz gelişme ihtimalini gözlemlemekteyiz. Buna paralel olarak, bu zorlu dönem geçene kadar harcamalarımızı minimum seviyede tutmak ve öncelikle çalışanlarımızın ücretlerini ödeyecek şekilde planlamalar yapmaktayız.

Bu paralelde; pazarlama iletişiminin minimum seviyelerde seyretmesi doğal ve kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu gibi dönemlerde, firmaların karlılıklarından ziyade, bir çeşit ayakta kalma mücadelesi vermesi ve bu mücadelede, toplumun her kesiminin birbirine gücü oranında destek olması gerekmektedir.

İşte bu noktadan hareketle; Toyota ailesi olarak stoklarımızda  çok az miktarda  araç kalmış olmasına rağmen, siz otomotiv basınını desteklemek amacıyla, normal iletişim planımızın dışında, özel bir kampanya planlaması da yapma kararı almış bulunuyoruz. Buna göre aldığımız karar doğrultusunda  Nisan ayında yayınınıza destek vereceğimizi belirtmek isterim.

Önümüzdeki dönemlerde gelişmelerin nasıl olacağını bilmemekle beraber,  bu zorlu süreci birlikte ve dayanışma içinde aşacağımıza  olan inancım tamdır. Bu vesile ile size, ailenize ve çalışma arkadaşlarınıza sağlıklı günler dilerim.”

Ali Haydar Bozkurt

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here