Connect with us

Otomotiv

2030 Yılına Kadar OMODA ve JAECOO’da Hedef 1,4 Milyon Adetlik Satış!

Chery, OMODA 5 EV ile Yeni Enerji
Teknolojisini Tanıttı! 

Çin’in en büyük otomotiv üreticisi Chery, birbirinden iddialı yeni oyuncularıyla Avrupa pazarında vites büyütmeye hazırlanıyor. Markanın crossover modeli OMODA ve off-road yeteneğini şık bir karoserde sunabilen JAECOO’yu, 67 ülkeden gelen bayileri ve iş ortaklarına tanıtan Chery, kullanıcılara çevreyi koruma, düşük karbon ve yeşil seyahat uygulamaları için optimal çözümler sağlayan yeni enerji teknolojisinin de detaylarını paylaştı. Elektrikli OMODA 5 EV’yi de tanıtan Chery, her iki modelin küresel satışlarının 2030 yılına kadar 1,4 milyon adede ulaşması ve dünya genelinde kişiselleştirilmiş akıllı araçlar arasında en üst sıralarda yer almasını hedefliyor.

Ürettiği yüksek teknolojili ve zengin donanımlı modelleriyle Çin’in en büyük otomobil üreticisi olan Chery, yeni hedef olarak belirlediği Avrupa pazarı için çalışmalarına hız veriyor. Markanın Avrupa için ürettiği OMODA ve ürün gamına yeni eklenen JAECOO ile iddialı hedefler belirleyen Chery, dünya çapındaki bayileri ve iş ortaklarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Çin’in Anhui eyaletine bağlı Wuhu şehrinde O&J Küresel Toplantısı’nı düzenleyen Chery, bu kapsamda, aralarında 67 ülke ve bölgeden bayiler ve iş ortaklarının bulunduğu yaklaşık 400 kişiye yeni araçlarını tanıttı.

Yeni enerji teknolojisini tanıttı!

Toplantıda, OMODA’nın özel NEV serisine ek olarak, elektrikli OMODA 5 EV ve JAECOO 7 tanıtıldı. Ayrıca O&J Toplantısı kapsamında kullanıcılara çevreyi koruma, düşük karbon ve yeşil seyahat uygulamaları için optimal çözümler sağlayan yeni enerji teknolojisi de tanıtıldı. Küresel otomotiv gelişiminin tarihteki dördüncü fırsat döneminin yaşadığını vurgulayan Chery International Genel Müdürü Zhang Guibing, akıllı ve yeni enerji teknolojisi ürünlerine yönelik yeni bir ilerleme çağının başladığını da belirtiyor. Ayrıca, kişiselleştirilmiş ürünlerin yükselişiyle birlikte, en çok satan ilk 10 model arasında giderek daha fazla SUV/Crossover modeli yer alıyor. Kişiselleştirilmiş iki kullanıcı grubu “New Elites” ve “New Lohas” sürekli olarak büyümeye devam ederken, ortaya çıkan OMODA ve JAECOO modelleri, genç kullanıcıların otomotiv ürünleri ve seyahat hizmetlerine yönelik kişiselleştirilmiş ihtiyaçlarını kapsamlı bir şekilde karşılamayı garanti ediyor. Chery, söz konusu iki modeli; moda ve bağımsızlık, trend ve kişiselleştirme peşinde koşan ve sosyal buluşmalara tutkulu olan, yeni nesil şehirli orta sınıfın gereksinimleri doğrultusunda geliştirdi. Markanın iddialı modeli OMODA, crossover ürün konumlandırmasıyla kullanıcılara kişiselleştirilmiş, dinamik, teknolojik ve modaya uygun seyahat deneyimleri sunmayı amaçlıyor. Şehirli seçkinler için özel olarak tasarlanan ve off-road yeteneğine sahip bir SUV olarak dikkat çeken JAECOO ise, aynı zamanda zarif ve şık bir sürüş deneyimi ile kullanıcıların seyahat ihtiyaçlarını keyfe dönüştürerek kullanıcısında açık hava ve keşif duygusu uyandırıyor.

Yeni bir ekosistem yaratacak!

O&J Cars, iki tüketici grubunun ihtiyaçlarını karşılamak için dört ana alanda 15 temel teknoloji ve 7 yeni model geliştirdi. Küreselleşme ve yeni çağ için bir teknoloji inovasyon zinciri oluşturmayı hedefleyen OMODA ve JAECOO, böylece yeni bir otomotiv ekosistemi yaratmaya çalışıyor. Bu yılın ilk çeyreği itibarıyla 13 bin adetlik satış hacmine ulaşan OMODA, Meksika, İsrail ve Kuveyt de dahil olmak üzere satışa sunulduğu tüm bölgelerde sürdürülebilir büyüme gerçekleştirdi. OMODA ve JAECOO’nun küresel satışlarının 2030 yılına kadar 1,4 milyon adede ulaşması ve dünya genelinde kişiselleştirilmiş akıllı araçlar arasında en üst sıralarda yer alması bekleniyor. Dahası, kişiselleştirme ve zarif tasarım sayesinde beğeni kazanarak küresel kullanıcılara yeni bir araç ekosistemi oluşturacak.

Continue Reading
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektrikli Otomobiller

Tesla Çin’de rakibi BYD’ye karşı kan kaybediyor

ABDli elektrikli araç üreticisi Tesla Nisan ayında 62 bin167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi. Çinli rakibi BYD’nin satışları ise 312 bin 48 adet oldu.Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Çin üretimi araç satışı Nisan’da bir önceki yıla göre yüzde 18 azaldı.

Çin Binek Araç Birliği verilerine göre, elektrikli araç üreticisi Tesla, 2024 yılı Nisan ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla %18 azalışla 62 bin 167 adet Çin’de üretilmiş araç satışı gerçekleştirdi.

Çin’de üretilmiş Model 3 ve Model Y araçlarının teslimat rakamlarında, Mart ayına kıyasla %30,2 azalış görüldü.

BYD’NİN SATIŞLARI %49 ARTTI

Şirketin Çinli rakibi BYD geçen yılın aynı ayına kıyasla %48,97 artışla 312,048 adet araç satışı gerçekleştirdi.

Continue Reading

Otomotiv Sektörü

Hyundai Open Golf Turnuvası Ödülleri Takdim Edildi

Hyundai ve Kemer Golf Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği turnuvanın kazananları ödüllerini aldı. Turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken yarışmacılar birincilik için hünerleri sergiledi.

Şampiyonlara ödüllerini Hyundai Assan ve Kemer Golf Kulübü üst düzey yöneticileri verdi.

Ülkemizdeki sanatsal ve sportif etkinliklerine desteklerini sürdüren Hyundai Assan, 11-12 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Kemer Golf Kulübü ile birlikte özel bir turnuva düzenledi. Yarışmacılar ve onları yalnız bırakmayan sporseverler, ilk olarak 11 Mayıs Cumartesi günü turnuvanın başlangıcına tanık oldular. Hyundai Open Golf Turnuvası, tecrübeli yarışmacılar arasındaki rekabete de sahne oldu. Toplam 14 kategoriden oluşan turnuvaya 200’den fazla sporcu katılırken, kupa töreni ise 12 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. Hyundai Open Golf Turnuvası 2024 Kadınlar A kategorisinde Fatma Aytaş birinci olurken Erkekler A kategorisinde ise Ayhan Elmas zafere ulaştı. Oldukça heyecanlı ve keyifli geçen Hyundai Open Golf Turnuvası, aynı zamanda sanat ve iş dünyasından ünlü isimleri de bir araya getirdi. Türkiye Golf Federasyonu’nun yönetiminde gerçekleştirilen turnuvanın kupa törenine Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Hyundai Assan Satış Direktörü Jong Weon Choi ve diğer üst düzey yöneticiler katılarak ödül törenindeki heyecana ortak oldu. Ayrıca Hyundai Assan, turnuva boyunca yeni elektrikli modelleriyle bir test sürüşü etkinliği de düzenledi. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Yeni KONA Elektrik, IONIQ 5 ve IONIQ 6, Kemer Country Golf ziyaretçileri tarafından test edildi.

Hyundai Assan, geleneksel olarak her yıl düzenlenen turnuvalara sponsor olarak sporun çeşitli dallarındaki sürdürülebilirliğini desteklerken aynı zamanda 7’den 70’e herkesin daha fazla sosyalleşmesi adına gerekli girişimlerde bulunmaya devam edecek.

Continue Reading

Elektrikli Otomobiller

Nisanda satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg oldu

Türkiye elektrikli otomobil pazarında nisan ayında satış lideri 3 bin 3 adetle Togg olmaya devam etti.

AA muhabirinin Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerinden derlediği bilgilere göre, 2024 Nisan’da otomobil ve hafif ticari araç satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 azalarak 75 bin 919 adet oldu.

Nisanda otomobil satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20,61 azalarak 61 bin 448 olurken hafif ticari araç satışları da yüzde 28,6 azalışla 14 bin 471 şeklinde gerçekleşti.

Söz konusu dönemde otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık nisan ayı ortalama satışlarına göre ise yüzde 16,2 büyüme gösterdi.

“Tam elektrikli” otomobil satışları yüzde 266,2 arttı

Nisan ayında “tam elektrikli” otomobil satış sayısı yüzde 266,2 artışla 6 bin 97 oldu. Tam elektrikli otomobillerin toplam satışlar içindeki payı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 2,2’den yüzde 9,9’a, hibrit otomobillerin payı yüzde 11,3’ten yüzde 17,4’e yükseldi.

“Tam elektrikli”, “uzatılmış menzil elektrikli” ve “hibrit” araçlar ele alındığında, toplam pazarın yüzde 28,1’inin, içinde elektrikli motor da bulunan araçlardan oluştuğu görüldü.

Togg T10X pazar lideri olmaya devam etti

ODMD verilerine göre, elektrikli otomobil markaları arasında yükselişi devam eden Togg, nisanda da pazar liderliğini sürdürdü.

Nisanda 3 bin 3 adet satılan Togg, en yakın rakibine 2 bin 264 adet fark attı.

Bu dönemde Togg’un elektrikli otomobil pazar payı yüzde 49,25 olarak kayıtlara geçti. Bir diğer ifadeyle satılan her 2 elektrikli otomobilden 1’i Togg T10X oldu.

Yılın 4 aylık verilerine bakıldığında ise Togg’un elektrikli satışlarında pazar payı 7 bin 148 satışla yüzde 35,29 seviyesinde gerçekleşti.

En fazla satılan elektrikli modeller

Elektrikli otomobil pazarına model bazlı bakıldığında nisanda Togg T10X’in ardından satışlarda 739 adetle SsangYong Torres ve 361 adetle BMW X1 sıralandı.

Hyundai IONIQ 5, 239 adetle dördüncü ve Volvo XC40 da 185 adetle beşinci sırada yer aldı.

ABD merkezli otomobil üreticisi Tesla ise 27 satış gerçekleştirdi.

AA

Continue Reading

Popüler